şükela:  tümü | bugün
  • izmir gazmiemirde toyota yetkili satıcısı.

kendilerinde satış elemanlarından teknik elemanlarına kadar teknik bilgiye sahip birisi olmamakla beraber, ayrıca herşeyi unutmaları ve unutturmaya çalışmaları ile çok güzel servis anlayışına sahiptirler.
    malesef bunları yazmak kötü ama herkes güler suratçıklarla para kazanmamalı. yani yetenksiz ve başarısız olan kişiler işlerini kaybetmeli.
    bilgisiz olmak, yalancı olmak, sadece satışa kadar bir düzine yalan sölemek pek iyi bir şey olmasa gerek ama bundan para kazanmak ve başarı öyküleri gibi anlatmak türkiye komedyasının bir parçası.

bir firma düşünün ki serviste arabayı çizsinler. evet bu başıma geldi. böyle bir firma.

ayrıca güzel olmak önemli değil.
    bilginden, yeteneğinden, zekandan değil, güzelliğinden ordasın ve malesef farkında değilsin bunun.
  • net olarak yalancı bir firmadır. telefonda verdiği fiyatı yüzyüze daha da indiririm diye söyleyip yanlarına gittiğimizde telefondakinden de fazla fiyatla pazarlığa başlarlar. herşey tamam dersin krediyi ayarlarsın ,noterde vekalet verirsin hoppalaa sabah stokta sizin araç diyen kişi abi kalmamışmış ya haftaya gelcek kesin der.
  • arabamı aldığım ve bakımlarını düzenli olarak yaptırdığım firmadır. şu ana kadar bir sorun yaşatmadılar bana. servis danışmanı çok güleryüzlü, satış danışmanları biraz asık suratlı. bayan çalışanlar ise oranın sahibiymiş gibi davranıyor.
  • rezil bir yetkili servis.

bir ay kadar önce aracımın arka tekerleklerinden geri geri giderken ses geldiği için servise götürdüm. kaliperlerin değişmesi gerektiğini belirttiler, garanti kapsamında değişeceğini kaliper siparişinin verildiğini söylediler, tamam dedim.

iki hafta önce parçalar geldi dediler, ancak yoğunluğumdan ötürü geçtiğimiz cumartesi yani 10 aralık günü randevu alıp servise gittim. bu arada 30000 km de dolduğu için 30bin bakımının da yapılmasını istedim.

akşamüstü aracı almaya gittiğimizde servisten gayet sorunsuz bir biçimde, güleryüz ile ayrıldık. ancak her fren yaptığımızda ve yoldaki her engebede sol arka tekerden takır tukur sesler gelmeye ve giderek artmaya başladı. servis artık kapandığı için ve araba bu haldeyken sürmek istemediğimiz planlarımızı iptal edip eve gittik.

pazar günü aradığımızda servisin çalışmadığını sadece galerinin açık olduğunu bu sebeple pazartesi aramamız gerektiğini söylediler, ona da tamam dedik. pazar günü de aracı hiç kullanmadık.

ancak bugün, yani pazartesi günü, işe gitme mecburiyetimiz dolayı ve iş yeri yakın diye aracı kullandık, yola çıktığımızda servisi aradık fakat mesaileri daha başlamamış sadece güvenlikle görüşebildik.

işe varmadan sol arka tekerden gelen sesler sebebiyle sağa çekip çekici çağırmak zorunda kalktık. bu arada gelen sesler aracın dışından da duyulabildiği gibi araç seyir halindeyken tekerde bir gariplik olduğu gözle de görülebiliyordu.

çekici bir - bir buçuk saat civarında geldi ve aracı alıp tokullar servisine götürdü. biz de bu arada otobüsle ve bol yürüyüşle işe geldik. araç servise vardığından beri defalarca aramamıza ve müdürle görüşmek istememize rağmen henüz adam akıllı bir cevap alamadık.

araçtaki problem ne, bugün içinde servisten çıkacak mı, bize bu halde nasıl teslim ettiler hiç mi kontrol etmediler, bu sorulara yanıt alamıyoruz.

iş yoğunluğumuz sebebi ile ne eşim ne de ben gidip servisle yüz yüze görüşemiyoruz. araç servisten çıktığında gidip bizim teslim almamız gerektiğini söylüyorlar, normalde vermeleri gereken bir hizmeti, bizi mağdur ettikleri ve kendi hataları olduğu halde hiçbir telafi çabası içerisine girmeden kısaca umrumuzda değil diyerek vermiyorlar.

aracın durumuna göre entry'yi editleyeceğim. ama sanmıyorum ki bir daha tokullar servisine gideyim.
  • şu habere konu olmuş firma. (plakalıkta tokullar yazıyor, buna binaen)

mahkeme kararı ve bilirkişi raporuyla sabit, vatandaşa -sıfır- boyalı araç satmışlar ve hala vatandaşın ifadesine göre mağduriyetini de gidermiş değiller.

yav ayıplı mal sattığın mahkemece tescillendiyse, uzatma da kararı yerine getir ne var yani... al işte, canlı örnek, soğudum toyotadan özellikle de sizin bayinizden. illa toyota alacaksam da gider borovalıdan alırım şimdi. dahası sizden araç almayı düşünen yakınlarımı da caydırırım. mutlu musunuz?