• arcade ama muthis teknik isteyen,
    ogrenmesi basit ama ustalaşması bir o kadar zor olan,
    grafikleri sade ve bir o kadar da guzel olan,
    ufak bir oyun studyosu nadeo nun yaptigi oyun serisi.

serinin oyunlari:

2004(bkz: trackmania)(sanirim 2005te trackmania original* adiyla sunrise'in motoruyla yeniden piyasaya suruldu.)
    2005(bkz: trackmania sunrise)*
    2006(bkz: trackmania nations)*
    2007(bkz: trackmania united)*
    (yillar, oyunlarin dunya capinda piyasaya suruldugu tarihlerdir)

bir tur devasa online'dir aslinda, karakterinizin skill'lerinin aslinda kendi yetenekleriniz oldugu. korsan bir sekilde oynamak beles serverlarda wow oynamaya benzer.

asmis harita editoruyle her turlu haritayi yapabilirsiniz. ufak bir studyo dedik ya, koca trackmania communitysiyle birlikte gelistirmektedir o studyo bu oyunlari. su anda tm-exchange.com'da 10000lerce, belki yuzbinlerce harita bulunmakta. oyunun her tarafi modlanabilir zaten.

bu kadar yetenek isteyen bir oyunda suruyle turnuva olmasi cok dogal. cok farkli turnuvalar; bireysel, takimlararasi, hatta uluslararasi bicimde yapilmakta. zaten eswcde trackmania nations oynanmakta.

kendi capimizda oyun hakkinda insanlara yardimci olmaya calistigimiz, cesitli yenilikleri tanittigimiz, turnuvalar duzenledigimiz bir de sitemiz var*

(bkz: www.trackmania.gen.tr)

ayriyeten oyunun resmi sitesi:

(bkz: www.trackmania.com)
  • online olarak hiç oynamadığım ama single olarak tüm dallarda 3 yıl önce nadeo'ya ulaştığım canım oyun. bilgisayarı yeniledim geçen hafta bi eksiklik vardı içimde dün gece bi anda geldi aklıma. trackmania yüklemem gerekiyor.* şu ofisten bi çıksam eve gidip hemencecik yükleyiversem de yarışlardan 4'er 4'er toplasam madalyaları. keyfe geldim sözlük.
  • an itibariyle epic games store ve uplay'den ücretsiz oynanabilecek oyundur, umarım bol oyunculu olur.

şöyle de güzel bir video ile çıkışı durulmuş.
  • epic games tarafından ön sipariş olarak ücretsiz verilen arcade yarış oyunu.
    indirmek için 1 temmuz 2020 tarihine kadar beklemek gerekiyor.
  • gönüllerimizi fetheden stadium modu ile geri dönecek olan, bir zamanların e-spor yarış oyunu.

bakmayın bir zamanlar dediğime. trackmania stadium yarış oyunları içerisinde e-spor olmanın hakkını verecek en baba yarış oyunudur. simülasyonlar ile karşılaştırmayınız. zamanında değerini bilmediler ve çürüttüler güzelim oyunu. neyse ki eski ruhu ile geri dönüyor iki gözümün
    çiçeği
  • zamanında deli gibi oynadığım oyun. hatta bunun ücretli olan ikincisi de vardı, onda böyle daha değişik arabalar falan vardı. onu oynamaya özenirdim. geliştiricileri, bu oyunu mobile port etseler bayağı tutacağını düşünüyorum. özellikle hem zevkli oynanışı hem de arcade yapısıyla mobil oyun olmaya da oldukça uygun.
  • rdr2 oynayamayınca yeni trackmania ile tanışma fırsatım oldu, buzlu yol ve bombeli pist çok itici de olsa değişik olmuş. usengeclik yaparak solo yarışlara gold silver ghostu koymamis, onun yerine yuvarlak bir sayı 12 saniye gold, 15 saniye silver gibi hedef belirlemişler.
    türkiye eskisi gibi orta doğu değil artık avrupa’da görünüyor ve aracımız güzel olmuş, yıldız önde ve hilal bütün aracı kaplıyor, araç arkasında kaçıncı olduğunuz otomatik yazıyor vs, benim gözlemlerim bu kadar.
  • arkadaşlarınızla online oynayabileceğiniz formula 1 tarzı yarış oyunu. kendi pistlerinizi oluşturabilirsiniz. offline modda yarışarak yeni pistlere ulaşabilirsiniz. neredeyse her ülkenin bayraklarıyla süslenmiş yarış arabaları mevcut. online oynaması daha zevklidir. (bkz: hamachi)
  • konsollara ve amazon'a 15 mayısta geliyormuş, cool.
  • konsola geldiğini bilmiyordum. farkedince çocuklar gibi şen oldum <3

bu oyun niye hiç konuşulmaz ya. hayatımda gördüğüm en underrated oyun olabilir.

15 sene öncesine döndüm ya resmen. şu oyundan aldığım lezzeti başka hiçbir araba oyunundan alamadım. forza falan siktiredin hepsi fasafiso :)

tanım: çocukluğumun ve gelmiş geçmiş bilimum tüm araba oyunlarının kanımca en efsanesi olan şaheser.

map'leri olsun saliselerle yarışa girdiğiniz bölümleri olsun çok başka bir tadı var. solo campaign de kıçımı yırtarak aldığım altın madalyalardan sonra online kısmına gireyim dedim millet konsolu elime verdi be. az kaldı ama elim ısınıyor yaşlı kurt tekrar ayağa kalkıyor. ilk kez bu kadar yaşlandığımı hissettim 15 sene ya dile kolay.
hesabın var mı? giriş yap