şükela:  tümü | bugün
  • 1966 yılıdan beri trakya'nın göz bebeği kuruluşlarından olan trakya birlik'te yaşanan,işçi alımında ki eş,dost,akraba torpili rezaletidir.
    başkan yardımcısının işe soktuğu tanıdık sayısının 35'in üstünde olduğu söyleniyor.yani normal müracaat edip sonuç bekleyen 35 kişiden fazlasının hakkı yendi.

haberin videosu

------videoyu açamayanlar için özet---------

maaşallah arpalığa dönen bir kurum var.
    kooparatifçiliğimizin en görkemli kurumlarından birinde çoluğunu,çocuğunu, damadını, kuzenini, yeğenini,neredeyse kayınço ve bacanağına kadar kadroya alan birisi var. kimmiş?

evet çiftçimizin çocuğu tarlada ter döksün, ama iş sahibi olamasın.ama iş sahibi olan kimler mi?
    trakya birlik başkan vekili hilmi kahraman'ın bütün nerdeyse çoluğu çocuğu hısımı akrabası birlikte kadroda.
    trakya birliği kahramanlar anonim şirketine çeviren hilmi kahraman ve akrabalarının kadro listesi:

oğlu ali kahraman: trakya birlik halkla ilişkiler müdür yardımcısı

gelini ışıl kahraman: trakya işletmeler müdürlüğünde memur

abisinin oğlu selçuk kahraman: kooparatif müdürü

kardeşinin oğlu yasin kahraman: babaeski kooparatifte memur

bacanağının oğlu ercan dalkıran: trakya birlik genel müdür yardımcısı

abisinin damadı cüneyt işler: çorlu fabrikada memur

eşinin kardeşinin oğlu yasin karagözler: mamül satışında memur

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  • üzülerek okudum. aynı olay belediyelerde de oluyor en kurumsal şirketlerde de. türkiye gerçeği bu malesef. denetlenmesi gereken bir yapılanma var ortada.
  • rezalet puanım 2 .

torpil bu devletin her kuruluşunda , köyünde , kentinde , evinde , ocağında var.
    malesef bu gerçek böyle.
    memuriyette de hatta askeriyede de var.
    inanabiliyormusunuz canınızı emanet ettiğiniz askerin torpille orada olduğuna. ben inanıyorum. çünkü biliyorum.

trakya birlik gibi kuruluşlardaki değil de belediyelerde , devletin herhangi bir kadrosunda olan torpil e dikkat etmek daha çok önem taşıyor bence.