• cüzdan kullanılarak yapılan alışverişlerde yüzde 1 cüzdana iade uygulaması sessiz sedasız kaldırılmış. trendyol tekelleşmeye doğru gittikçe birer birer musluklarını da kapatmaya başladı.

%2 ---> %1 ---> 0
  • eskiden her alışverişin %2'si cüzdana iade oluyorken artık bu oranı %1'e indirmişler. 1-2 lira kar edeceğim diye ne yapacaklarını şaşırdılar artık. %1 için tüm alışverişi tek ödemede taksitsiz yapmak çok da mantıklı değil hele ki tutar yüksekse.
  • cüzdandaki parayı karta geri aktarmak istediğinizde para kesintisi yapan hırsız uygulama. sanki para ekledin de üstüne onu kesiyorsun.
  • korkunç bir uygulamadır. ben bu hataya düştüm. cüzdana yüklediğiniz parayı kartınıza aktarmaya çalışınca paranıza çökebiliyorlar. (bkz: #119089401)

ben çekiyorum, siz siz olun hiç bulaşmayın.
  • kredi kartından iyi mil kazanımı için kullandığım uygulamaydı. parça parça 4 kez 500 tl yüklüyordum. karşılığında 160 mil puan veriyordu. 640 liralık uçak biletine denkti. zaten 2000 lirayı yemek siparişlerinde falan harcıyordum fazlasıyla. gidişiyle üzmüştür. hoşçakal uçak biletlerim…
  • 30,01 tutarındaki işlem için sanal karta 31tl para attım.
    trendyol cüzdana yükleyip öde seçeneğini seçtim. karttan çekemedi.
    kartla öde seçeneğini seçtiğimde sorunsuz çekti.

cüzdana yükleme işleminde fazla para mı talep ediyor acaba?
  • üstteki yazara cevaben:

artık yoktur, trendyol regülasyon gereği yüksek cirosu ile monopol oluşturma gücü taşıdığından direk olarak finansal hizmetler sunamamaktadır (artık)

yakında bir banka ile anlaşıp benzer hizmetleri vermeye başlayacaklardır (paranın ve olası kredinin banka bilançosunda durduğu bir çözüm bulmalılar)
  • yemek siparişlerindeki %2 cashback'i kaldırmışlar.
  • kaldırılmıştır ama bunda sürpriz yoktur. kaldırılacağını bir ay önce çıkan yasayla öğrenmiştik. üzücü. şüphesiz sorunları vardı, ben de o sorunları yaşamıştım ama çok güzel bir artısı vardı: sipariş iade edildiğinde kargo firmaya ulaşır ulaşmaz ücret cüzdana geçiyordu. kredi kartı işlemlerinde iade uzun sürüyor, bankomat/debit kartlarda da öyle. bekle dur. kaldırdılar bu güzelim uygulamayı. sadece tyol da değil, hiçbir sitede cüzdana yer verilmeyecek. bu arada trendyol’un kargo uygulaması da yasaklanmıştı yasayla. yani artık siparişler için de bi ömür beklenecek.
  • alışverişin yüzde bilmem kaçının iade kampanyasını an itibariyle verdiğim siparişte 300 lira üzerinde uygulamaya geçmiş ve beni tamamen kaybetmiş trendyol'un cüzdanıdır.

daha da kullanmam.
hesabın var mı? giriş yap