aynı isimde "tron" başlığı da var
  • inandık traderlara, öyle böyle dediler.
    trx sayesinde elumize verdiler.
  • yükselirdi-düşerdi o ayrı mesele de, ben başka bir şey söyleyeceğim.
    "filanca seviyede balinalar 5 bitcoinlik duvar örmüşler." gibi yorumlar okudum.
    güzel kardeşim, 5 bitcoinle duvar örülüyorsa, kavramlarda bir sıkıntı var demektir. binance'daki işlem hacmi 60.000lerdeki token için 5 bitcoin duvar oluyorsa, o duvarı örene balina denmez. olsa olsa uskumru falan olur.
  • bu işten bir bok anlamayıp yatırım yapanlara ders olması istenen coindir.
    ne istiyorsunuz olum üç kuruş para kazanmak isteyen insanlardan ?
    herkes sizin gibi boş vakit bulup coin analizi yapıp, borsa grafiklerini takip edip, duvar tespitleri yapamıyor.
    sizler gibi white paper okuyamıyor.
    oradan buradan duyduklarıyla azıcık para kazanıp biraz rahatlamak belki kredi taksidini ödemek istiyor.
    size ne amınakoyim ?
    insan ilişkileri kötü olan, kitlelerin kötülüğünü isteyip kendi iyiliğini isteyen sosyal sıkıntıları olan insanların batmasını umduğu coin.
    umarım 5 e katlar da buradaki çakma ekonomistlerimiz göt olur.
    justin sun bizi diskoya götür.
  • burada ekonomi ve yazılım profesörü kesilmiş bazı dalyaraklar var. bu dalyaraklar x coinin bilimsel olarak kazandıracağı tesbit edilse bile o coine para yatırmaz ama reddit'te günde sekiz kere anal ilişki yaşayanların ömrü uzuyormuş diye bir konu başlığı açılsa götlerine tır direksiyonu sokarlar.

ibnelere bak yav. türkiye'de yaşıyoruz lan, zaten %90'ımız salak.profesörler bilgisayarı açmak için asistan çağırıyor. geçtim bilgisayarı, bir de yazılım bileceksin, hatta blockchain çakacaksın, bir de ekonomiden anlayacaksın; küresel anlamda bir görüş sahibi olacaksın, deli gibi vakit sahibi olacaksın ki gerçekten analiz yapabilesin.

wraith protokol çıkacakmış diyorlar, verge alıp satıyoruz. bu protokolün ne olduğunu tam olarak kavramış adam sayısı bu sözlükte %2'nin üstünde olsun hepsi gelsin ağzıma sıçsın.

piç diyor ki pik seviyesinden almışın. dalyarak 2000 satoşi görmüş coin'e 950 vermişim. varsay 2000 satoşi iken aldım. flat midir nedir, bir bayrak formasyonu gösterip 5000 olsa götüne talaş sürülmüş gibi vah niye almadım diye eyvah çekersin.

dalyarak ayda bir 5x yapan paranın üst limitini görebiliyorsan eksisözlükte ref linki peşinde niye koşuyorsun.

itiraf edin pezevenkler, hepimiz twitter, eksi, reddit, çok az analiz, çok az tecrübe ile voliyi vurmaya çalışan kişileriz.

gerçekten işten anlayan %1-2lik bir kitleyi tenzih ediyor, saygı duyuyorum. burada tron alınır mı löa diye götünü yırtanların başka başlıkta 3 lira için ref linki verdiğini görürsem bacaklarını kırarım.

bu arada refsiz linkim:
    www.binance.com/ref:118 80 80 80
  • millet neden hayal kırıklığına uğradı anlamış değilim. adam 10 milyon üyesi olan bir kurum ile partnerlik anlaşması yapacağız dedi defalarca. bu cümleden yüz milyonun üzerinde aktif kullanıcısı olan alibaba ve amazon'u nasıl temenni ettiniz hayret. tabii bu, tron'un bilerek büyük bir beklenti yarattığı gerçeğini değiştirmiyor.

tron'un ceo'su justin sun denen çinli ergen tam bir piçin önde gidenidir. yatırım tavsiyesi vereyim sizlere, kurucusu çinli olan coinlerden mümkün mertebe uzak durun. bu adamların ekonomisi imitasyon üzerine. fake atmayı da hem iyi bilirler hem de çok severler. on milyon kullanıcısı olan obike yerine eksi şözlük ile partnerlik anlaşması yapsaydı daha etkili olurdu. obike ne amk. çin'de zaten iftar çadırı açsan on milyon kullanıcıya ulaşırsın.

neyse ikinci bir tavsiye; eğer bir coin'in ceo'su ileri tarihte güzel bir şey açıklayacağız diyorsa ve bu coinin değeri artmaya başlıyorsa fakat açıklama yapılacak günden 1-2 gün önce azalış gösteriyorsa bilin ki balinalar içerden bilgi almıştır ve anons edilecek şey fos bir şeydir. bu dediğim kural borsa ile alakalı her yerde geçerlidir.
  • pik noktasının, ancak değer düştükten sonra anlaşıldığı piyasada "pikteyken aldıysanız zırlamayın" diyen einstein'ları görmemizi sağlayan coin.

he pardon coin deyince çıldıran bir yazar var. tamam tamam token.
  • ne hasta bekler sabahı, ne de taze ölüyü mezar, hiçbiri beklemez, senin pump yapacağın günleri beklediğim kadar...
  • sabirla elde tutulmasi gereken coin. fiyati 1 ustune cikar cok uzatmadan.

konuyla alakali yanimdaki arkadasim da klavyeyi istiyor. kendi bilgisayarini kirmis da.

'bak kardeşim
    bir haftadır işe gitmiyorum. gunde 2 saat uyuyorum ve gunun 22 saati bilgisayar başındayım. neden mi? cunku seni hep takip ediyorum. seni takip edicem diye işten atılmam an meselesi. gunlerdir ref vermekten yorulmadin ve hala böyle her basliga kirk cesit referans vermeye devam ediyosun. nası bi insansın lan sen? senin ızdırabını sikerim cocuk. agzını yuzunu sikerim senin. yeter lan siktir git bu sözlukten a.q. yada adresini ver gelip agzını burnunu kıracam.'

baska yildiz boston'dan bildirdi.
  • yıl olmuş 2018 hala daha bitcoin seviyesine gelmez almaya değmez yeaaa diye serzenişler okuduğum coin.

arkadaşlar sizi bize parayla mı yolluyorlar? senin şu coin piyasasından anladığın tek şey bir alt coin, bitcoin seviyesine gelir mi acaba diye kafa yormak mıdır?

ben bu coini geçtiğimiz haftalarda daha çok az kişi bilir iken 0,030 seviyesinden almışım. hatta bir gün evvelinde bitfinex denen ağır kanlı site paramı anında binance hesabına aktarabilse 0,016 usd seviyelerinden almış olacaktım. çok bilmiş adamımız 1-2 usd üstüne çıkmaz diye akıl vermiş. 0,030'dan aldığım bir coin senin az bulduğun 1 dolar seviyelerine geldiği zaman bir karımı düşün bakalım genç. ben sana kabataslak bir hesap yaptığım zaman paramı mınımum 30 katına çıkarmış oluyorum. paramı otuza katlayabileceğim dünya üzerinde başka bir yatırım aracı var ise söyleyin de biz de bilelim. ona yönelelim.

yok bu arkadaşa parayı otuza katlamak da az geliyor. çünkü hala daha ahhh btc 5 dolar iken 300 tane alaydık şimdiye trilyonerdik hayıflanmasını yaşıyor. daha hala atlatamamış yaşadığı şoku, dost toplantılarında sürekli gündeme getiriyor.

bir de yatırım tavsiyesi değildir yazıyor altına; yatırım tavsiyesinde bulunma sen zaten abicim.
hesabın var mı? giriş yap