• ayağı alçılı olan öğrenciye "alçısını çıkarsın, öyle girsin" deyip çifte standardın dibine vurmuş insanlar olduğu sürece sürecek bu böyle.

peki ya, bu öğrencinin bluetooth ile yakalanmış olmasından hareketle yakalanmamış olan nicelerinin olabileceği ihtimali...

http://www.radikal.com.tr/…n_ygsye_alinmadi-1183010
  • muhtemelen telefonu da başka bir yerine gizlemiştir.
  • class 1 bir bluetooth cihazının 100 metreye kadar çekim gücü olduğu için mümkün olan eylem.

edit: başlık başa kalmış. 1. entiri de böyle bir şey mümkün olmadığı söylenmişti teknik olarak.

temmuz 2016 eklemesi: versiyon 5 ile 800 feet yaklaşık 250m çekim gücüne sahip olacak bluetooth teknolojisi.
    https://www.bluetooth.com/…dcasting-capacity-by-800
  • sanırım geçen yılki ales sınavına girerkendi, güvenlik geçişinde önümde türbanlı bir hatun vardı. abartmıyorum -ki bu sınavlara giren herkesin dikkatini çekmiştir bu- birkaç ön sıradaki kızın tel tokaları bile alınırken, bu türbanlı arkadaşın türbanının altına bile bakılmadı. hani kontrol bile edilmedi. küfür ede ede girmiştim sınava.

kusura bakmayın ama türbana odaklanmamız tabi ki normal. gözünün önündeki türbanlının türban altı bile kontrol edilmiyorken bu neyin ayrımıdır senin tel tokan sorun yaratıyor!

pek de şaşırtmadı bu hatun. zira sen ayrımcılıgın bokunu çıkarırsan herkes kendi çapında aptal saptal yöntemler bulur. bir zamanların "ezildik, magduruz, ühü" aglakçıları da gün gelir aynı suçu karşı tarafa karşı işler. bu insanın eksik aklının bir örnegi işte.
  • (bkz: sorsan müslümanım ben der)
    ayrıca (bkz: parkta yiyişen türbanlı kız) ın kardeşidir.
  • yakalanarak günah işleme özgürlüğü elinden alınmıştır. bu özgürlüğü elinden alanları allah affetmez.
  • şimdi diyorlar ki "neden türbanına odaklanıyorsunuz?" türbanı elbette odaklanılması gereken en önemli nokta yaptığı hırsızlıktan sonra.

bu kişi ister müslüman olsun, ister değil; ister gerçekten inancı için bunu takıyor olsun, ister değil... bu kopya teşebbüsünü mümkün kılan şey var olan/ yaratılan türban algısı. türbanlı kadın ahlaklıdır, türbanlı kadın dürüsttür, bir kadın türbanlıysa türbanlı olmayana göre sözü daha kabul edilirdir vs. vs.

iki ihtimal var: 1.kadın gerçekten türbanlı 2. kopya çekmek için türban takmış

bu kadın inancı gereği türban taktığı halde böyle bir işe kalkışıyorsa zaten işin hukuka uygunsuzluk boyutunun yanında bir de inancına uygunsuzluk boyuta var. kaldı ki müslümanlar, türbanlılar, dindarlar dindar olmayanları, ateist ya da başka dinden olanları suça meyilli olmakla, dürüst olmamakla, ahlaksız olmakla hiç çekinmeden itham ederken bir kadın türbanını kullanarak kopya çektiğinde elbette türbanına odaklanacağız.

bu kadın normalde türbanlı olmayıp sırf kopya çekmek için türban taktıysa da daha önce de bahsettiğim gibi bacağı alçılı kıza "alçısını çıkarıp öyle girsin sınava" denirken; bir kadın, türbanlı diye var olan/ yaratılan o algıdan ötürü ya da türbanlıların son zamanlarda gerek 28 şubat'ın acısını çıkarma eğiliminden, gerekse erdoğan'ın türbanlı bacıları olmalarının verdiği özgüvenle kendisine kadın görevlilerin bile arama yapmak için "türbanını çıkar" demesine en iyi ihtimalle mırıl mırıl surat astığı, çoğunlukla da cazgırlık edip bu aramayı engellemeye çalıştığı ve bahsi geçen algıdan ötürü de çoğu zaman da başarılı da olduğuı için bu gerçeğin farkında olan bir başka kişi de kopya çekmek için bu yöntemi kullanabileceğine inanıyor.

ondan sonra vay efendim bir insanın türbanı niye bu kadar rahatsız ediyormuş insanları. demogojiniz bile tutarsız.
  • türbanlılar,kopyaya kopya demiyor. ben göte göt diyen biriyim. sınava gireceğimiz birgün, bi arkadaşla arka tarafa oturalım, belki kopya çekeriz demiştik. neyse, arka sırada iki tane önlü arkalı oturmuş, türbanlı kız vardı. ya dedim, siz bir öne geçebilirmisiniz, kopya çekme düşüncemiz var, falan filan. ay dedi geçemem. sizde mi? kopya çekeceksiniz dedim. yok dedi, biz yardımlaşacağız. vicdan rahatlatmayı iyi biliyorlar. ayrıca kopyanın allahını çeken bir sürü türbanlı kız gördüm. çekenle ilgili sıkıntım yok ama topun ağzında hiç değiller. çünkü kapalıysa ahlaklıdır! teranesi yüzünden...
  • kopya çekme özgürlüğünû kullanan kullanan kızdır.
  • yüzbinlerce kişinin hakkına girmeyi göze almıştır. müslümansa gerçekten, müslümanlıktan anladığı tek şey başını kapatmaktır sanırım.
hesabın var mı? giriş yap