• sene de bir kaç tane kaliteli yapım çıkar.kendine kilitler.gündem yaratır.insanlar muhabbet ederken diziyi bilmiyordan kendini dışlanmış hissedersin.tekrarını izlemek bile zevk verir.her diziyi izleyeceğim diye kendinizi yırtmanın alemi yok ailenize sevdiklerinize zaman ayırmalısınız kanımca..bi dizi ilk 4 bölümden sonra devam edebiliyorsa,dizinin karakterlerini birilerinden duyuyorsanız bence o zaman başlayın o diziye..zamanında ekol olan farklılık yaratan bazı diziler :(bkz: aşk-ı memnu)(bkz: leyla ile mecnun)(bkz: ezel)(bkz: suskunlar) (bkz: işler güçler) bide bu yapımlar iki sezondan uzun izlenmez..bi mahallenin muhtarları,bi bizimkiler falan beklemeyin yani..onlar çok eskide kaldı..multipl sezon devam eden yabancı yapımlar:got,the walking dead,sherlock,doctor who,dr house ,breaking bad veya bi dexter beklemeyin..
  • çomar olacak kadar mal olmakla aynı şeydir.
  • bunun yanında zaman ayrılması gereken türk dizileri için :

(bkz: behzat ç)
    (bkz: leyla ile mecnun)
    (bkz: ezel)

hafta içi her gün ev hanımlarının vazgeçilmezi olan(şu sıralar 2312310.bölümüyle ekranlarda ),uzak durulması gereken diziler listesinin başını çeken dizi için ise :

(bkz: beni affet)
  • zamanım bol değil. o yüzden ara ara şaşıfelek çıkmazını izliyorum. daha önce de yeditepe istanbul'u hemde birkaç kez baştan sona izlemiştim. güzel diziler. bu kadar nostalji, bu kadar romantizm zaman zaman bünyeye zarar verebiliyor sadece.
  • daha da garip/zor olani, bir de hafta ici her gun yayinlanan konusu hakkinda hic bir fikrimin olmadigi diziler. "1436. bolumun sonu" gibi yazilar gordum lan, var mi otesi?

bunu takip edebilenler yalnizca emekli ya da ev kadinlaridir orasi tamam da, nasil bir bunye bu setlerde calisabiliyor? herhalde 20 tane senarist vardir zaten. adamlarin bildigin sims oynar gibi surekli yazmasi lazim.

edit: bahsettigim diziler hafta ici haberlerden once yayinlaniyor ve sanirim ankara'da geciyor. yoksa ikinci bahar'a, behzat c. 'ye laf eden tas olur.
  • detay zaten küçüktür :)
hesabın var mı? giriş yap