şükela:  tümü | bugün
  • nedenlerini biyolojik olarak bilmemekle birlikte, belki de sosyolojik veyahut antroplojik nedenlerden dolayı türk erkeklerinin en tehlikeli olan tek gecelik ilişkilerde bile prezervatif kullanmayı sevmemesi gerçeğidir. hemcinslerimle konuşmalarımda şu önermeler dikkat çekiciydi:
    - abi taktım mı alet edavat iniyor, kalkmıyor; sonra bütün hevesim kaçıyor.
    - abi sürtünmeden dolayı şeyimi tahriş ediyor.
    - çok geç geliyorum, karı beni üstünden atıyor.
    - et ete değmeli.
    - hiç zevk almıyorum abi, git gel boşuna yoruluyorum.
  • seksin uzerimizde egreti durdugunun bir gostergesi olabilir.
  • içeri boşalmamanın en ilkel doğum kontrol yöntemi olduğunu bilmemelerinden ileri gelir. ayrıca bir kızda std bulunmaması sizin başka ufak virüsler kapmayacağınız anlamına da gelmez. prezervatif kullanalım, kullandıralım.
  • türk erkeklerinin prezervatif takmak istememesi, kadınları ertesi gün hapı kullanmaya mecbur eder ki bu, hiç hoş değildir.* o yüzden prezervatif takmak istemeyen türk erkekleriyle sevişmeyin. en büyük ceza sevişmemektir. bu şekilde modernleşirler belki.***
  • cinsiyetçi yaklaşım.

sorun sadece istemek ve zevk meselesi ise bunun takılmasını "isteyen" bir hatun sanmıyorum pek olsun.
  • atın ölümü arpadan olsun zihniyetindendir.
  • kaygısızlıklarındandır.

(bkz: kafaya takmamak)
  • sünnet olan penis zaten hissiyatının büyük bölümünü kaybettiği için, üstüne bir de prezervatif takarak, kalan o son hissi de kaybetmek istememektedir.

yaptığı büyük hatadır ancak sebebini düşününce hak vermemek de elde değil.

zöge: niye kötülediniz lan vallahi anlamadım? prezervatif takmayın demedik, neden takmayı tercih etmediklerini söyledik. cümleyi sonuna kadar okusana evladım?
  • gayet haklı bir istektir.
    takar, takmaz o ayrı bir konu ama takmak istememesi normal karşılanmalıdır.

hangi milletin er kişisl bunu takmak ister ki?
    istemek ayrı şey takmak ayrı şey.