şükela:  tümü | bugün
 • reklamlarindaki milli takim futbolcularin birinin bile dogru duzgun selam veremedigi vakif
  (bkz: topuk selami)
  (bkz: selamun aleykum)
 • reklamlarıyla komik duruma düşen vakıf.

  orduda o kadar çok para saçmasapan yerlere harcanıyor ki, bu adamların çıkıp da reklam yapıp halktan bağış toplamaya çalışmaları komik geliyor. ordunun kendisinde abuk yerlere para harcamayıp da güçlenmeye yönelik para harcamaya bir istek bir eğilim yok ki sen onu "dışarıdan" güçlendirmeye çalışasın. çünkü çark bu şekilde kurulmuş bir kere. askerler de "dışarıdan" gelen eleştirilere kulaklarını çok "başarılı" bir şekilde tıkamışlar. yani ordu içinden bu çarkı kıracak bir yeniden yapılanma gerçekleşmeden ordumuzun gelişebilmesi olası görünmüyor. pardon..
 • hem savunma harcamalari butceden aslan payini kaparken, egitimin sagligin adaletin onunde yer alirken, hem de farkli adlarla bagis toplamasi biraz kusku olusturmakta... acaba gercekten ihtiyac var mi bu kuruma diye dusundurmektedir...

  tsk harcamalarinda daha dikkatli ve secici davranirsa zaten kendi butcesinden bu vakfa ihtiyac yaratmayacak bicimde vakfin amacina hizmet edebilecek yatirimlari yapabilir dusuncesindeyim...

  edit: askere, orduya laf ettigimi dusunenlere sormak isterim: is dedigin verimli yapilmalidir yonetim de verimliligi, uretkenligi hedef tutmalidir... ulkenin kit kaynaklarini dogru duzgun kullanmak asil yurtseverliktir... halkin parasiyla halkla iliskiler yapmak yerine halka iyi isler yapmak gerekmez mi?
 • halktan gelecek üçbeş kuruşa hiçte ihtiyacı olmayan türk silahlı kuvvetleri'nin sosyal hayatta kendini yeniden kurup kendi halkla ilişkiler çalışmalarını yürütmek için kurduğu bir vakıftır..yani zaten çok paraları var ben niye para vereyim diye düşünenler hata etmektedirler, buraya maddi destek vermek politik bir seçimdir. asla bağış değil.
 • hissedarı olduğu aselsan, tusaş, havelsan, roketsan vb. savunma sanayi şirketlerinin yanı sıra, ülke genelinde 73 il 627 ilçede vali ve kaymakamlıkların onursal başkanı oldukları fahri tanıtım kurullarına sahip, özel yasa ile (3388 sayılı yasa) kurulmuş yegane vakıf.
 • bu vakfa ait olan şirketler, yaptıkları centilmenlik antlaşması nedeniyle birbirlerinden eleman transfer edemezler. diyelim ki havelsanda çalışıyorsunuz, "aldığım aylık 384739 tl maaş bana battı yea, istifa edeyim, tusaşa geçerim, paşa paşa asgari ücretle çalışırım." diye bir düşünceniz varsa bu düşünceden derhal vazgeçmeniz gerekmektedir.
 • genel müdürlüğüne uzunca bir zamandır havelsan yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmekte olan (artık yürütmüş oluyor) emekli korgeneral hayrettin uzun getirilmiştir.
 • yurtsever sözlük yazarlarının düzenli olarak bağış yaptıkları tsk iştiraklerinden biri.

  (bkz: güçlü ordu güçlü türkiye)
 • yıllık 22 milyar lira bütçesi olan, her ay milyonlarca dolarlık jet, silah vs alıp hala dağa asker yollayıp şehit eden ve utanmadan arlanmadan hala halktan yardım isteyen tsk'ya ait bir kurum. utanıyorum bu ülkeden.