• sinan cetin le fenomen programında fatos segmen in poposuna elektrik verilmesi. bundan sorumlu olan çocukcağızın, bunu üstün gücleriyle yaptığını iddia etmesi.

bak heroes a, herkesin ne gücleri var, kimi ucuyo, kimi kaçıyo, buna da böyle bi guc vermisler, milletin poposuna elektrik verme gucu, yazık ya.
  • star tv ana haber bülteninde, ingiltere kraliçesinin bursa'yı ziyareti konulu haberde kraliçenin görüntüleriyle birlikte bursalı mısın kadifeli gelin türküsünün çalınması, özellikle kişisel tarihimde silinmez bir iz bırakmıştır. unutmayacağım ve unutturmayacağım.
  • yine sinan cetin'le fenomen programinda, cok basamakli sayilari aklindan carpan bolen yarismaciya yapacagi islemi gosteren kagitlari tutmakla gorevli ismail yk'nin, yarismaci "son olarak su sayinin karekokunu alalim" dediginde islem isaretlerinin oldugu kagitlarin arasindan karekoku bulmaya calisip, buldugunda da yanindaki cocukcagiza "karekok bu mu?" diye sormasi.
  • seneler önce bir yerel kanalda rastlayıp bir süre kendimize gelemediğimiz olaydır;
    yayına telefonla bağlanan kadının isminin, ayşe kuku olması ve kadın yayından ayrılana kadar isminin büyük harflerle ekranda gösterilmiş olması!
  • 1998 fransa dünya kupası maçlarını izlemek üzere fransa'ya gönderilen acun ılıcalı'nın, sevgilisinin* doğum günü için kanala haber vermeden yurda dönmesi ve öztürk pekin'in sunduğu kupa 98 programına fransa’daymış izlenimi vererek bağlanması.

http://www.youtube.com/watch?v=3k-kj3mcfya
  • aslında anlık bir şey olmasa da unutamadığım için yazıyorum.rüstem batum show'da reklam aralarında ,program başlarken ve biterken beyninizi tokatlayan program denmesi ve o sırada da masaya konmuş jöle kıvamlı beynin(insan beyni gibiydi hatırladığım kadarıyla,tazeydi taze) bir el tarafından tokatlanması bir de ses çıkıyordu galiba tokatlama efekti gibi bir şeydi.
  • desti izdivaç kıvamındaki programlarından birinde:
    -biz geldik köyden yerleştik buraya evliydim ama kocam ölünce barındırmadılar bizi orda
    +neden barındırmadılar?
    -kaynanamgille anlaşamadık,istemedi beni ;işte öküz öldü ortalık bitti anlayacağınız
    +hönk?!#?
  • ayrılan karı kocaları ve aile fertlerini buluşturan film gibi programını, sinan çetin'den sonra bir dönem kaya çilingiroğlu sunarken programın o haftaki konuklarından karadenizli vatandaşın, evi terkeden karısını niçin dövüp de evi terketmesine neden olduğunu açıklarken, sunucu kaya çilingiroğluna "benden habersiz kaynanama gitmiş, kaya bey soruyorum size sizin hanımınız sizden habersiz kaynananıza gitse siz ne dersiniz?" şeklinde sorması, programın devamında da benzeri örneklerle "soruyorum size kaya bey, hanımınız size haber vermeden gezmeye gitse siz kızmaz mısınız?" "kaya bey, kendinizi benim yerime koyun, hanımınız sizden habersiz çarşıya gitse siz olsanız sinirlenmez misiniz?" şeklinde sorular sorarak kendini savunmaya çalışması, o dönemde şöhretinin zirvesinde, gamsız kasavetsiz rahat hareketleriyle magazin dünyasının yıldızı şeklinde yaşayan hülya avşar ile evli olan kaya çilingiroğlunun ise hanımının kendisinden habersiz bir yere gidip gitmediği konusuna girmeden ve belki de soruların absürdlüğünü farketmeden programı devam ettirmesi.
  • ceviz kabuğu programında yaşar nuri öztürk'ün hararetli bir şekilde konuşurken dengir mir mehmet fırat'ın adını söyleyemeyip. "o mingirler dingirler..." diye bahsetmesi.
  • türkiyede televizyon ile ilgili yaşanabilecek en coşkulu şey, onu camdan atmaktır. beşinci kattan düşen televizyonun yere değdiği an, türk televizyon tarihinin en muhteşem anı olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap