• kısa zamanda dağılarak biribirinin ardından "oğlancı", "aşiretçi" şeklinde atıflarda bulunmuş liderlere sahip 80'li yıllarda darbeden sonra faaliyetlerine ingiltere de devam etmiş oluşum.

    yeniden faaliyete geçen tkp ile ilişkisinden habersizim, bilmiyorum.
  • bir araya gelmesi imkansiz olan isimleri ayni deklerasyon'da toplayip bunu bir de universitelere asarak kurulu$unu! kutlayan; daha sonrasinda taksim ilce orgutunden kurulu$ bildirgesi istendiginde "kurulu$ bildirgemiz yok yeni kurulan bir parti degiliz sosyalist surecimizi tamamladik ve tkp olduk" diyen uyelere sahip olan, kurulu$ bildirgesi yerine basin aciklamasi cikartan, oldugu gibi turkiye solunu sahiplendigini iddia eden imza megalomani parti.
  • 1980'lerde türkiye'de ciddi bir sol örgütlenmenin olusmasını saglayan ve ülkenin calısan beyinlerini bünyesinde toplamış, illegal zamanlarında cok iyi ve örgütlü calısmıs, legal dönemini tbkp (türkiye büyük komünist partisi) seklinde yasamıs,kutlu ve sargin adli degerli liderlere sahip parti. zamanımızda acılan tkp ise taklitci, ise yaramaz bir parti olarak oy pusulalarını isgal etmekle mesgul bulunmakta.