• bir soru.

mesela filmlerde filan hic giriste ayakkap cikarip terlik ya da ev ayakkabisi giydiklerini gormedim. hic zengin tanidigim da yok. mesela ecnebiler tamam da turk kulturunde yok, bi de sokaklari bok goturuyo. haa holdingden yaliya aracla gecme gibi bi durum da olabilir tabi. uzagim bu olaylara.
  • cevabımın eve ayakkabıyla girip, girişte ayakkabımı çıkardığım şeklinde olduğu soru cümlesi. peki ben zengin miyim? hayır. o zaman bu soruyu neden cevapladım?
  • en az bunun kadar geçerli bir soru için

(bkz: türkiye'deki fakirler sokakları mı kirletiyor)

.
  • (bkz: çocuklar duymasın)

izlerken aklıma takılmıştır hep.
  • o kadar zenginini görmedik
  • evet cunku evi temizleyen bir tane cogunlukla kilolu (fakirlik malum karbonhidrat agirlikli beslenme ve spor salonlarina para ve vakit bulamama ile beraber geldiginden) orta yas ve ustu kadin yerine, para verdikleri gunluk ya da yatili hizmetcileri var. ayrica zenginler genelde arabayla oraya buraya gittikleri icin ayakkabilari ortalama vatandasa gore bastan daha temiz oluyor. ayriyeten bir davete gelen ozellikle giyinip kusanmis hanimlarin kiyafetlerini butunleyen topuklu pabuclarini filan cikarttirmak oyle ortamlari geriyor. aciklik getireyim dedim, iyi ya da kotu bir sey olarak lanse etmiyorum. bu arada bu dediklerim zengin muhafazakar ortamlar icin gecerli degildir, oralarda, o evlerde davetlerde nasil yapilir nasil edilir hic bir fikrim yok.
  • zenginlerin evlerini kendi evi gibi, ayakkabılarını kendi ayakkabıları gibi sanan insanların sorusudur.

bizim mahallenin denize yakın kısımlarında zengin insanların evleri var. sabah kapıdan çıkarken şöförleri kapı açık bekliyor, arabalarına biniyorlar, ve işlerine gidiyorlar. sabah sokağa basma mesafesi 4 metre. 4 metrede de ofise girsin, akşam da dönüşü derken adam/kadın zaten sokağa en fazla 20 metre temas ediyor, bizim gibi hergün 2-3 km yol tepmiyor, şimdi onun ayakkabısının temizliği benimkiyle bir olabilir mi?

ayrıca evinde temizlikçi var, her yer mermer, parke vs gibi kolay temizlenir malzemeden ve hergün siliniyor, eve ayakkabıyla girse ne olur, girmese ne olur?
  • (bkz: sanki sana giriyor)

girmediğiniz bir orası kalmıştı zaten. insanların evlerinin içinde ne yaptıklarına da girin anasını satayım.

zengin değilim. eve ayakkabıyla giriyorum.

o gün ofisteki duruma göre bazen hışımla da girdiğim oluyor. sevgilimle birlikte gireceğim zaman keyifle giriyorum. alış veriş sonrasında elimde poşetlerle girerken zorlukla da girebiliyorum bazen.

her türlü girilebiliyor. çok şeytmeyin yani.
  • çıkarmıyoruz canım.
10 entry daha
hesabın var mı? giriş yap