• - beğenmiyorsan siktir git gavurların bokunu temizle!!!
    + gitmeyi planlıyorum zaten.
    - sizin gibi hainlere ihtiyacımız yok gidin de rahat edelim!!!
    + gideceğim, az kaldı.
    - gidin ulan artık siktirin gidin biz bize yeteriz ccc ölürüm dürgüyam ccc!!!
    + uçaktayım şu anda, hoşçakal.
    - gidinnnnnnnn!!! mücadele etmeyin siz korkaksınız atalarınızın kemikleri sızlıyor!!!
    + gittim çoktan.
    - abi ben de nasıl oraya gelebilirim bir yardım eli uzatsana be hadi ben de kurtulayım şey kem küm yanlış anlama dürgüyamı çok seviyorum ama çoluğum çocuğum geleceği için hehe ehe...
  • 1.5 yıl tecrübeli yazılım mühendisiyim. avrupa’ya (tercihen almanya) taşınmak istiyorum. linkedin üzerinden birçok işe başvurdum fakat dönüş alamadım.

her türlü tavsiyeye açığım, daha önce böyle bir iş değişikliğinde bulunmuş ya da yol göstermek isteyenler yeşili yakarsa minnettar olurum. *
  • yazilim ve elektrik/eletronik muhendislerine:
    1.) estonya ya master icin gidin ( okul ya bedeva yada cok ucuz)
    2.) ogrenci iken calismaya baslayin ( is cok)
    3.) 5 yil sonra vatandas olun,
    4.) sonra eu bolgesinde her yere gidebilirsiniz
  • benden artik gecen ama evladim icin bir sans olabilecek bir eylem.
    çünkü evladimin anasini abd ye götürüp abd de dogurtcam.
  • "türk kahvesi makinesini mutfağa koymasına bile izin vermemişler. bu lafı bile edilmeyecek mevzu yüzünden, o dandik orta doğulu geleneklerini bizim şirketimize taşımana izin vermeyiz muamelesi çekmişler."

ortada bir uyum sorunu varsa bu türk kahvesini dandik bir ortadoğu geleneği olarak görülebileceğine inanmaktır. buna gerçekten inanıyorsanız yunan kahvesi diyin. ahaha.. ingiltereyi bilmiyorum büyük bir ihtimal aynıdır. abdde bir şirketin mutfağına herhangi bir elektrikli alet getirip fişe takarak eksantrik bir kişi olduğunuzu, bambaşka bir dünyadan olduğunuzu göstermiş olursunuz. liability korkusuyla tir tir titriyor şirketler. mutfağına arzum marka bir alet mi koyacak?

çaya süt koyan insanlardan bahsediyoruz ezik ezik anlamlar yüklemeyin herşeye. türk kahvesi her yerde saygı görür merak etmeyin.

aynı yazıda daha başka bir çok sorun var ama neyse..uzatmayayım.
  • arkadaşlar şöyle bir gerçek var, avrupa'da sadece sizi biraz rahatsız edip üzerler. burada hem paranızın büyük kısmını alırlar, hem hizmet sunmazlar, hem memleketin sorumluluğu sırtınızdadır, hem de onlar gibi düşünmüyorsanız sizi vatan haini ilan ederler.

yani gerçekten türk kahvesini mutfağa sokmanın hiç lüzumu yok. burda herkes ölüp bitiyor starbuckstan venti white chocolate mocha soya sütlü karamel soslu içmek için; oraya gidince ben türk kahvesi yapayım derdi... lan zaten türk kahvesi en dandik kahve çekirdeği bırak içme.

bir de millet şey diyor, orada ikinci sınıf, sığıntı gibi hissediyorsun. peki burda birinci sınıf vatandaş gibi hissediyor musun? yanıtın evetse kendi adına haklısın. hayırsa bir daha oturup düşün derim.

vay be, benim gibi adama neler söyletiyor şu son dönemde olanlar. baktıkça kendime şaşırıyorum.
  • daha önce yazılmıştır muhakkak ama bence bu başlıktaki içerik kirliliğinin artık önüne geçilmesi gerekiyor.

zira, birincisi,
    ben zaten evlenerek geldimciler, benim bulgaristan pasaportum vardıcılar, turist vizesiyle geldim kaçak çalışıyorumcular, erasmus'a giderken daha havalimanında yazıyorumcular, alanya'da garsonluk yaparken ingiliz bir köylüyle tanıştımcılar, aslında özbekistan'a turist vizesiyle sokulan bir ameleyim ama havam olsuncular, almanya/isviçre/avusturya'yı işgal eden sığınmacı akrabalarımın yanına taşındımcılar, isveç'e kanada'ya sığınma talebinde bulundumcular, sosyal medyada yaptığım troll'lüklere gelen tepkileri kanıt olarak göstererek ve evime sahte ihbarla polis çağırarak sığınma başvurusu yaptım-ve-olducular şu başlığı bir boşaltabilir mi?

ikincisi,
    siktirip gidin durduğunuz kabahatçiler, zaten orada ikinci sınıf vatandaş olacaksınızcılar, geceleri yatınca bugün de ölmedim diye sevineceksinizciler, ülkenin de size ihtiyacı yokçular, ben türkiye'ye kesin dönüş yapalı 3 ay oldu/barınamadımcılar da şu başlığı bir boşaltabilir mi?

üçüncüsü,
    planlarımı yaptım seneye geliyorumcular, param olsa bir dakika durmamcılar, anneme/aileme/kaynıma kıyamadığım için gidemiyorumcular, orası soğuk olur ben soğuk iklimde yapamamcılar, orası sıcak olur ben sıcakta yapamamcılar, dil engelim olmasa geliyordumcular, aslında iki sene önce bir şirketten teklif almıştım ama şimdi düşününce keşke kabul etseymişimciler de bu başlığı boşaltabilir mi?

bakın rica ediyorum.

başlığın açılış biçimini (siktir olup gitmek) ofansif bulabilirsiniz ancak ondaki sinizmi bile anlamadan/göremeden yorum yapmanız beni çıldırtıyor. binlerce yıllık sözlük yazarıyım ve şu başlığa uzun bir şey yazmaktan kaçındım, deyim yerindeyse ikrah ettim, yıllarca.

gerçekten birinci, ikinci ve üçüncü grupta belirttiğim kişiler dışında şu başlıkta hepi-topu gerçek tecrübesini ve bilgisini paylaşan kişi sayısı 100'ü geçmez.
    resmen millet samanlıkta iğne arıyor bu gereksiz yığınların yazdıkları yüzünden.

öf ki ne öf.
  • aslında komple bu dünyada siktir olup gitmek istiyorum anasını satayım nerden tutsam elimde kalıyor
  • araplarin bile turkleri istememesiyle iyice zorlasacak olay. kuveyt’teyim, burda sorun yok simdilik. kucucuk bahreyn’de de sikinti yok gibi. fakat bu ikisi en kucuk ulkeler ve is imkani kisitli. ne yazik ki bae’ye gidemiyorsun, bir yildir turklere calisma vizesi vermiyorlar. bugun duydum ki katar da artik turklere zorluk cikarmaya baslamis. evet katar, hani tek dostumuz olan.
hesabın var mı? giriş yap