• acı gerçek.
    siz hiç efendi isveç'den hiç kimse benim gücümü test edemez diye bir cümle duydunuz mu? işimiz gücümüz millete dayılanmak uluslararası ortamın turabisiyiz. geçenlerde almanya'ya dayılandık, sen bizim hükümlümüzü vermezsen sana bir daha hükümlünü vermeyiz diye.
  • kıronun tillahıyız.

adamlar ülkeyi e5'te şahinle makas atan maganda refleksleriyle yönetiyor. bizde arka koltukta arabesk rüzgarlara doyuyoruz.
  • 10'ar 10'ar çoğalan bazıları sayesinde kontrolsüz artan vasıfsız nüfusun yol açtığı sonuçtur. bu ülke 65 milyon'u geçmemeliydi. 6 milyon suriyeli ile de sıvandı. on numara oldu.
  • kıroluk zaten türkiye’ye özgü bir mallık değil mi? yoksa danimarka’da da kıro var mı?
    (bkz: danimarka kırosu vs türk kırosu)
  • geçenlerde twitter'da gördüğüm, müthiş bir tespit vardı bu konuyla ilgili;

"bu ülkede kaldırımda birine yol verseniz bile, sizin nezaket, kibarlık hanenize yazılmaz; karşınızdakinin efelik hanesine yazılır."
  • kesinlikle katiliyorum. arap kulturunden cikmaya calisan medenilige gecmeye calisan arada kalmis pis kirolarla dolu memleket
  • her kesimde kıroluğu popüleştiren bi sistem var. açıkça görülüyor. nezaket sahibi insanlara saygı duyulmuyor. bir yazar seçim zamanlarında entry’sinde de bahsetmişti; ‘evladım siz çok kibarsınız ülkeyi nasıl yöneteceksiniz’. genel anlayış bu , eğer nazik bir insansanız söz geçiremez ve saygınlık kazanamazsınız. hal böyle olunca insanlar gerek iş yaşamında gerek sosyal hayatta ve ikili ilişkilerde bile yer bulabilmek için kabalaşıyorlar. bunu da toplumumuz kendi kendine yapıyor. nazik yaklaşını üzüyor sonra o kişi gidiyor kaba saba biri geliyor. ve sözünü geçiriyor.
    centilmen, nazik insanları biz yok ediyoruz.
  • welcome to the middle east.
  • hayır, türkiye malesef çomar bir ülke oldu. bunu siyasi olarak değil, günlük hayatta yaşanan mide bulandırıcı olaylara ithafen yazıyorum.
  • sadece insanlarda değil, yeni yapılan binalarda da kıroluk boy göstermektedir. mor, pembe, kırmızı ışıklar bi binanın üzerinde ne işe yarar ki.

yapan kıro olunca iş de kıro oluyor.
hesabın var mı? giriş yap