şükela:  tümü | bugün
 • yaklaşıyor.. gerçekleştiği vakit avrupa'daki türklerin vatanlarına dönmeleri zamanının geldiğine işaret eder..

  türkiyesiz nato işlevsiz hale gelir. bunu fırsat bilen rusya natonun tepesine çöker. avrupa'yı perişan hale sokar, taş üstünde taş komaz.

  dikkat ettiyseniz türkiye son yıllarda rusya ile yakın ilişkiler kurmakta ve avrupa'nın yanından bile geçmemekte. bu durum türkiye'nin nato'dan çıkmasının yaklaştığını haber veriyor. şayet nato'dan çıkartılırsak bazıları çok ağır topa tutacaktır hükûmeti. fakat bunun ne büyük bir rahmet olduğunu da çok kısa zamanda fark edeceklerdir.

  izleyip görelim. allah devletimizi ve milletimizi korusun.
 • içeride üretilen 10 kalem ürünün 6 kalemini sattığın adamların güvenlik birliğinden çıkmaktır. gümrük birliği anlaşmaları iptali ve akabinde belki bir ambargo ile çok zor duruma düşeriz.

  duygusal kararlar ile ülke yönetilmez.
 • imkansıza yakındır. avrupa konseyi üyeliği, ab ile imzalanmış onca anlaşma, türkiye'nin askeri gücü, üzerine türkiyenin avrupa-asya arasındaki kritik konumu. bu ülkenin peşini ne nato ne de doğu bloğu tamamen bırakmaz, bırakamaz. ayrıca türkiyesiz nato işlevsiz falan olamaz. nato demek abd, ingiltere, fransa demektir. gerisi teferruattır.

  iki tarafı da idare etmeyi bilmek gerek.
 • (bkz: kurdun dişine kan değdi) turan'ı kurarız artık ahdhxhxhxhxh
 • bu işler öyle hearts of iron'daki gibi decisions ekranında tek bir tıkla olmuyor. ne turkiye nato'dan çıkar, ne de atılır. nato zaten işlevselliğini sovyetler dağılınca kaybetti. şimdi nato sadece abd kanada ingiltere ve fransa'nin silah pazarı olmasından ibaret. doğu avrupa'daki küçük ülkeleri silah almaya teşvik etmek asıl amaç. türkiye de oluşan bu pazarın etinden sütünden gayet güzel faydalanıyor. çıkacağını sanmam.
 • mhp ve mafyasının sonu olur muhtemelen.
  sonuçta bunlara kemik atan nato.

  edit : ne gerizekalı insanlar var aq şu sözlükte.
  nato iyidir kötüdür demiyorum.
  sadece türkiye nato'dan çıkarsa işlevini yitirecek bir partiden bahsediyorum.

  halen gelip mhp güzellemesi yapıyorlar aq mesajla.
 • türkiye'nin veto hakkı olduğu tek uluslararası kuruluştan çıkacağını düşünenleri gördüğümüz başlık.
  nato'da kararlar oy birliği ile alınır ve güney kıbrıs, türkiye veto ettiği için nato'ya girememektedir. türkiye, nato'dan ayrıldığının ertesi günü güney kıbrıs, nato'ya alınır ve türkiye, nato toprağında işgalci ilan edilir.
  ayrıca böyle bir durumda rusya, avrupa'dan ziyade yalnız kalmış türkiye'ye çevirir gözlerini ve türkiye'yi koruyacak bir güç ortada kalmadığından istediğini alır. boşuna değildi 2015 yılında rus uçağını düşürünce ilk açıklamamızın "türkiye hava sahası, nato hava sahasıdır" dememiz.
  türkiye'nin ve türk milletinin düşmanı iseniz türkiye'nin nato'dan çıkması için sabah akşam dua edersiniz.
 • sen kahin misin?
 • bir dediği bir dediğini tutmayan yazar beyanı. başlıkta çıkması içerikte çıkartılması diye geçiyor. bir tutarsızlık bir emprovize sözkonusu kanımca.