• (bkz: yakışır)
  • şaka maka düşünmeye başladığım eylem.

avrupa almıyor, abd almıyor.

israil hem gelişmiş hem ortadoğuda memlekete de yakın. hem farklı kültür arap'da değiller.

valla ben düşünüyorum.
  • yakında gerçekleşecek bir olay, ibrani soyundan gelenler kendini belli etsin :) ???
  • israil de zaten bizi bekliyordu.

yalnız alırsa ben bi giderim. makine mühendisiyim israil abi.
  • israil'in kucağını açıp kendilerini beklediğini düşünen yazarların türkiye'den siktir olup gitmek için yeni hedefi.
  • türk vatandaşlığından çıkmalarını gerektirir. ben bu ülkenin yöneticisi olsam, israil'e ve ingiltere'ye vatandaş olan kişiyi bir daha sonsuza kadar topraklarıma ve vatandaşlığıma kabul etmem.
  • uzmanlık eğitimi için düşünecek hekimlerimiz için mümkün olan hede. türk tıp akademisine büyük bir sempati ve saygı ile bakarlar. hocalar aşırı donanımlıdır. din-siyaset-milliyet konularına asla girmezler. hali hazırda en büyük yabancı doktor grubu azerilerdir. junior asistan hekim için ortalama maaşlar 2-3bin dolar civarındadır. tel aviv maddi anlamda biraz zorlasa da başka merkezler düşünülür. bazı branşlarda çok basit bir temel ibranice hariç yalnızca ingilizce isterler, o yeterlidir. ama o ingilizce çok iyi olmalıdır. kısaca meraklısı varsa mümkün olan durumdur.

edit: arkadaşlar, sevgili romalılar durun!! bu saatte yeşil yeşil ekranın pikseli öldü.
    -hayır israil’de değilim, turist olarak dahi yakınından bile geçmedim.
    -(bkz: bir arkadaş ekolü)
    -son bildiğim kadarıyla; hayır, herhangi bir denklik süreci ya da sınavı yok. ülkemizden aldığınız diplomayı doğrudan kabul ediyorlar.
    -hayır, ab ülkeleri herhangi bir denklik süreci olmadan ordan aldığınız uzmanlığı kabul etmiyor.
    -birçok bölüm için çok iyi ibranice konuşmanız lazım. ancak özelleşmiş cerrahiler vs doğrudan başvuru alıyor (bkz: bir arkadaş ekolü) ve çok iyi ingilizce konuşuyorsanız hastayla iletişim sürecinde sizi bypass ediyorlar. sıkıntı olmuyor.
    -söylemiş miydim? (bkz: bir arkadaş ekolü)
hesabın var mı? giriş yap