• (bkz: deniztemiz)
  • sıvı el sabunları çok güzel kokuyor.
  • bulasik deterjani sanki yaglari sokmuyor gibi.. sadece bardak mi yikayayim? oysa ki ne guzel icime sinerek almistim.
  • "geleceğe temiz su bırak" sloganıyla harekete geçmiştir.
  • bugün yaklaşık 700 çocuğa boğaz turu attıran ve onları denizleri temiz tutmak için bilinçlendirmeye çalışan koç kuruluşu.

onlar sayesinde biz de çocuklara güzel bir 23 nisan yaşatmaya çalıştık umarım başarmışızdır.
  • yeni tekne sahipleri ilk önce bunlardan alır, sonra bakar temizlemiyor döner pril'e cif'e diyorlar.

sıvı el sabunun kokusuna hastayım o ayrı.
  • cam ve ahşap temizleyicisi gayet iyidir. genel yüzey temizleyicisi ya ayrıca durulama gerektiriyor ya da ben kullanmayı beceremiyorum, pek memnun kalmadım. ama ahşap taş demeden bütün yüzeylerde ahşap temizleyicisini kullanıyorum ondan memnunum. bulabilirsem sabun ve bulaşık deterjanını da denemeyi planlıyorum.

edit: teknem falan yok, evde kullanıyorum. suya zarar vermeyen temizleyici buldum diye markette zıp zıp zıpladıydım ilk gördüğümde.

büdüt: bir de cam temizleyicisi çok güzel kokuyor.
  • bulaşık deterjanıyla güzel cam siliniyor. sanırım kuduz gibi köpürmediğinden. bulaşıkta beğenmedim. aynı sebepten olabilir.
  • çevre dostu deterjan tercih ettiğim için dikkatimi çekti, denemek için aldım. bulaşık deterjanından hiç memnun kalmadım. zaten bardak çanak bulaşık makinesinde yıkanıyor. geriye tencere tava kalıyor, onları da yağdan arındıramıyor. bi deterjanın çevre dostu olması kadar, işe yaraması da önemli. muadili olan frosch veya amway bulaşık deterjanları çok daha başarılı.
  • deniztemiz derneği ile alakalı, bulaşık makinesi deterjanı da olan marka. süpermarket dünyası raf kiralama rantı üzerine kurulu olduğu ve göz önündeki yerleri fmcg devleri çoktan kaptığı için ürünleri alt raflarda, gözden gönülden ırak bir yerde gördüğüm kadarıyla.

kullanmaya başladıktan sonra daha çok atık su üretiyorum, deniz kenarı olsaydım denizi daha çok kirletiyorum diyebilecektim. şöyle ki;

- (reklam olmasın marka vermiyorum) kullandığım bulaşık deterjanı, bulaşık makinesine doğrudan konmuş bulaşıkları pırıl pırıl yapabiliyordu. ancak söz konusu ürünle bu performansı elde edemedim. bulaşıkları önce çalkalayıp sonra koyuyoruz yeni düzende.

- bulaşıkları da makineyi de tam temizleyemediği için makine daha çabuk kokmaya başlıyor. daha az doluyken çalıştırıyoruz artık.
hesabın var mı? giriş yap