şükela:  tümü | bugün
  • susmayan telefonlarla size kan kusturan ofis hayatında kendinizi güvende hissedebileceğiniz tek yerdir.
  • gideri vardır. her türlü hem de, varlıkta yoklukta.
  • insanın huzur bulduğu mekan.. bir insan nirvanaya orda en çok yaklaşabilir..
  • "tuvaaaalet" diye telafuz edilmesi yanlıştır.
  • insan oglunun en saglikli dusundugu, en cok okudugu, en rahat konsantre oldugu, en dogru kararlar aldigi, kisaca her yönden en verimli ve yaratıcı oldugu, tek ki$ilik kendini tanima ve arinma mekani. ha bi de insanın kendiyle ba$ba$a kaldigi her yer tuvalet olabilir* , illaki 4 duvari ve çatisi olmasi gerekmez, ki bu da önemli bir özelligidir.
  • tanım 1: içine sıçılan yer.

tanım 2: kadınların gece gezmelerinde giydiği elbise.

bu nasıl bir çelişkidir arkadaş, yıllardır çözemedim ama fransızların bok yemesi diye düşünüyorum. hangi mantıkla içine sıçtığımız yerin ismi kadınları en güzel gösteren elbiseye verilmiş anlamakta güçlük çekiyorum. buna kafa yorarken aklıma selami şahin esprileri tadında espriler gelmeside cabası.

-eda tuvaletin kirlenmiş, sifonu çek istersen
    + hayvansın, biliyorsun değil mi?

ding dang

- ahmet kapıya bakar mısın? ellerim ıslak.
    + tamam hayatım
    * iyi günler ben jet kuru temizlemeden geliyorum. eda hanımın tuvaletini getirdim.
    + canım tuvaletin geldi senin, bulaşıktan sora bi ıslak sıç istersen
    * abi valla yenge tuvaleti tıkamış resmen, temizleyene kadar öldük.
    + hahhah, borcumuz ne kadar?
    * 20 lira abi :)
  • türklerin kendilerini övme ve batılıları yerme babında dile getirdikleri başlıca iddialardan biri de, avrupalılara tuvaleti türklerin/müslümanların öğrettiğidir. ne var ki, bu iddia pek doğru sayılmaz.

tarihte bilinen ilk tuvalet, giritli minos medeniyetine ait. adamlar zamanında değil tuvalet, kanalizasyon sistemi dahi inşa etmişler. kendi yazıları da varmış. milattan önce ~2000 senesinden söz ettiğimizi hatırlayacak olursak, pek de azımsanacak şeyler değil.

tema:
    (bkz: tarih /@derinsular)
  • sabah herkesten önce sana döktüm içimi
    yadırgamadan o bembeyaz, soğuk taş bedenini
    herkesle hep güzellikleri paylaşırken
    bir tek sen gördün o gizli, koyu benliğimi
    sana güzel bir kalp çizmek istedim
    galiba yine beceremedim...
  • ev içinde rahat rahat sıçabildiğim tek yer.
  • bazen yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz bir alandır.

http://www.viceland.com/…s/files/2011/09/pd3248.jpg