• haksız değillerdir, sözlük kadın düşmanı dolu bunun dışında ırkçı gerizekalılar, herkesi terörist ilan eden psikopatlar, am göt meme sevdalıları dolu burası.

küfür kullanmak o kadar normalleşti ki sözlükte küfürsüz entry görünce insan şaşırır oldu.

hiç kendimizi kandırmayalım, bunda kimlerin emeği var herkes gayet iyi biliyor.
    yıllarca kapısında beklediğimiz ekşi sözlük bu hallere düşmemeliydi.
  • çok iyi olması çok da güzel olması.

sözlüğün kadın düşmanı olmadığını iddia eden geri zekalıdır. tabii ki kadınlardan yana, aklı başında, düzgün 40-50 yazar var ama bunlar azınlık. erkeklerin çoğu da ilk entry'deki çöpün yaptığı gibi aptalın teki meriç der de sinirim zıplar diye sol frame'deki rezilliklere ses çıkarmıyor. böylece sözlük'teki dominant düşünce, toplu taşıma tacizcileri, redpillci otuzbirciler ve pasif agresif badaklardan oluşan bir kitle tarafından şekillendiriliyor. sonra vay efendim bize kadın düşmanı dediler :( ne dedik :( özgürlük :( meriçler :( gerçeği söyleyenler meriç değil, sizler içinizdeki baskılanmış kıroyu anonim olmanın rahatlığıyla vahşice ya da sinsice dışavuran tiplersiniz.

sözlük yazarlarının sözlük dışındaki algısı; kadın düşmanı, kürt düşmanı, hayvan düşmanı, doktor düşmanı, öğretmen düşmanı, kabin memuru düşmanı, kargosu asla gelmeyen, bir türlü memnun olmayan hayatsız orospu çocukları. bunu ilk defa mı fark ettiniz anlamıyorum ki ahaha.

burası fikir olarak çok iyi bir platformken insan kalitesizliğine dur diyemediği için rezil olmuş bir yer. yeni bir şey de değil bu, 5 yıllık yazarım, yazar olduğumdan beri aynı şeylerden dert yanıp duruyorum.
  • eger en ufak elestiride aglayacaksaniz oyle yarrak yarrak entryler girmeyin amk. ırkci ve seksist soylemler artik burada bile normallesmeye basladi. eskiden kurtarilmis bolge olan eksi sozluk inci sozluk olma yolunda emin adimlarla ilerliyor. 40 yasina gelip bir baltaya sap olamamis tipler hayatlarindaki ezikligin acisini burada seksist irkci ve baskalarinin basarilarini elestiren entryler girerek cikartiyorlar. kutsal bilgi kaynağı olması gereken guzelim sitenin agzina sictiniz
  • ortalama bir yalan haber başlığına, değil kaynak kontrolü, linki bile okumak aklına gelmeden yüzlerce yorum sıçabilen kıdemli milliyet.com.tr yorumcuları ve vasıfsız trollerle dolmuş ekşisözlük için oldukça naif kalmış bir eleştiri.
  • düşmanlık denilerek konu edilen yazılar;

- fakir bir erkek merhaba dese, direkt sapık ve tacizci ilan edilir ama ya zengin erkek yazdığında? buna cevap yok.

- nafaka konusu hakkında tek kelime edilmemesinden bahsedilmiş. buna da cevap yok.

- ironi akımında yapılan esprilerin komik olmadığından bahsetmiş bir yazar. e herkes gülmek zorunda mı amk?

yani ortada “düşmanlık” yok. cevapsız sorular var. düşmanlık denilerek, adice ve şerefsizce başka yerlere çekmeye gerek yok konuyu. erkeklerin sevmediği şey; ne idüğü belli olmayan feminist düşünce. yani, feminazeler.

erkekli-kadınlı bir başlıkta yorum yaptığımda, kadınlardan gelen küfürleri görseniz siz. yemin ederim sözlükte hiçbir erkekten o kadar küfür yememişimdir.

evet, benim düşüncem budur diyerek entry giriyorum ama yemediğim laf kalmıyor. size ne lan? ben sizin düşüncelerinize karışıyor muyum? küfrediyor muyum? hakaret ediyor muyum? he bu tiviti atan dalyarağa göre buradaki herkes “kadın düşmanı.”
  • bu başlığın da en begenilen entry'leri kadın dusmanlari tarafindan yazılmış. demek ki neymiş, adam haklıymış. norveç'te filan yasiyor olsak anlayacağım da kadinlara böylesine büyük bir vahşetin uygulandığı bu ülkede agzindan meriç kelimesini düşürmeyen pislikler sarmış sözlüğü.

yönetim hükümetten korktugu icin trolleri doldurdu buraya işte bu kadar basit. bu haysiyet yoksunu insanlardan da kadin siddetine duyarli olmalari beklenemez. zira şiddeti yaratanlar bunlarin ta kendileri. en kotu ailelerinden biri. yani adam bir nevi burada babasini, abisini, eniştesini savunuyor.
  • ssg ile kanzuk ağızlarından tükürük saça saça cevaplarlar muhtemelen o tweeti yine. (bkz: ssg'nin özgür demirtaş'a verdiği cevap) eee hep sözlük içinde kalacak değildi bu durum. yavaş yavaş herkes öğrenecek ekşi sözlük'ün nasıl bir yere dönüştüğünü.
  • feminaziler ve meriçler sözlükte eskisi gibi güçlü değiller o yüzden biraz öfkeliler canlarım benim :)
  • ‘ne yazık ki ekşi sözlük son yıllarda çok net bir şekilde ırkçı ve kadın düşmanı yazarların jungle’ına evrildi.’ demiş twitter kullanıcısı , arkadaşa katılıyorum. ekşi’nin gün be gün kalite kaybetmesinin sebebi de bunlar.
  • olayın tam ne olduğunu bilmiyorum ama twiti atan tam has meriç. sinyoritaların gözüne girmek için sözlüğü yermeye kalkmış.

bu tip meriçleri iyi tanırım. duyarlı erkek numarası yapıp sinyoritaların gözüne girmek için tetikte beklerler. ve bu uğurda kasmayacakları duyar ve satmayacakları arkadaşları yoktur. meriçlik felsefesinin özünde ''hedefe giden yolda her türlü duyarlı erkek numarası yapmak mübahtır'' anlayışı yatar.

normalde bu tür meriçlerin, bırak kadınları kendilerine bile saygısı yoktur. ve yine hayatımda gördüğüm en kalitesiz insanlar bunların arasından çıkmıştır.
hesabın var mı? giriş yap