• izmir'de çok sevdiğim bir kahveci.

dekorasyonunu, müziklerini, sahibini, çalışanları ve elbette kahvelerini çok seviyorum. her zaman memnun ayrıldığım bu mekandan bu defa şununla ayrıldım, henüz ölçüsünü kendi zevkime göre tutturmayı beceremediysem de gayet memnun kaldım. kahve konusunda kendimi yetkin görmem; ancak zincir kahvelerden sıkıldıysanız burayı bir denemenizi öneririm. uzaktan satışları da varmış.
  • tam adı two cups coffee bar & roastery olan mekan.

izmir, alsancak, kıbrıs şehitleri caddesinde. leman kültür ile starbucks arasındaki merdivenlerin orada küçücük ama içi dolu kahvecik bir dükkan. çok profesyonel bir ekipmanı var ama ekipmandan daha önemlisi kahveye gönül vermiş kişilerce yapılan kahveler var.

ben kahveden anlamam diyen adam gitmesin ama buraya, yazık. gerçekten kahvesever biriyseniz ise mutlaka gidip bir kaç türde kahve denemenizi öneririm. izmir'de, italya'da yapılan cappuccinoların tıpkısını yapan başka yer biraz zor bulursunuz.

ha bi de dikkatli olun kendinizi kurabiyeye, kremaya falan çok gömmeyin. kalçada birikme yapıyor onlar.*

edit:yazım hatası.
  • başlığı açtığım günün üzerinden 4.5 yıl geçmiş. bu yıllar içerisinde neler neler oldu...

bazen hayata dair bütün koşuşturmanın ortasında eşimle birlikte buraya kaçıp hiç konuşmadan kahvemizi içeriz. sakinliği, huzuru, sahibinin pozitif enerjisi bize hep iyi gelir.

"evet ya eve döndük" hissini bize yaşattığından, izmir'e çin'den de dönsek ankara'dan da dönsek ilk gittiğimiz yer burasıdır.
  • yazın izmir sıcağında mekanın bulunduğu sokakta tatlı bir esinti var bu açıdan konumu çok iyi olan mekan. kahveleri çok başarılı ve müzikleri güzel. freddo espresso içtim oldukça iyiydi. çevresinde çok kafe var ve starbucks’a komşu, starbucks’ta insanlar sıraya girmiş beklemeleri bana şaşırtıcı geliyor. böyle 3-5 masalı butik mekanları daha samimi buluyorum.
  • izmir'de en sevdiğim 3. dalga kahve dükkanı, yiyecek ve içecekleri özenle imal ediyorlar, tanınmaya başlayınca kaliteyi düşüren yerlerden değil.
  • zihnim nasıl kirlendiyse aklıma "one cup two girls" adlı videoyu getiren başlık.
  • eskiden fırsat buldukça gidip vakit geçirdiğim, birkaç kez misafirlerimi ağırladığım kahveci. mekan tasarımını hoş buluyorum, sıcaklık hissi veriyor. kahvesi de lezzetliydi. iki veya üç kez çekirdeklerini aldım.

bunlara karşın son gidişlerimde in cin top oynuyor. rekabet desem değil. karşıdaki starbucks'la aynı kulvarda yarışmıyorlar. komşusu kahveciyleyse yine aynı tarza sahip olduklarını söyleyemem. kahvelerinde değişiklik var mı? hissetmedim. yiyeceklerini denemediğim için bilmiyorum. personelin müşteriye tavrında bir problem görmüyorum. işletme adına olumsuzluk olmamasına rağmen niçin kaderine terk edilmiş göründüğünü anlamıyorum.

yalnız tuvalet konusu problem. içeride kapının hemen yanındaki askıdan veya raftan bir nesne alıp yanda saçma sapan bir yerdeki merdivenleri çıkıyorsunuz. aldığınız nesneyle içeri girerek tuvaleti kullanabiliyorsunuz. sonra dönüşte nesneyi yerine bırakıyorsunuz.
  • iki gece ardarda gittiğim ve tr sınırları içinde açık ara en iyi espressoyu yaptığına emin olduğum kahveci.
  • two girls one cup aradım ama nerdee
hesabın var mı? giriş yap