• ikinci entry.

türbülansa girdiğinde, kafanı tavan yesin, anlarsın ne işe yaradığını.
  • uçak yolculuğunda oluşabilecek tek anormal durumun uçağın yere çakılması olduğunu zanneden isyankar ergen saptaması
  • sacma beyan

cok fazla uçağa binen bir insanım. en başlarda ben de cok gereksiz buluyordum ama su an kemer ikaz isiklari sonse bile çıkarmıyorum kemeri tuvalete gitme haricinde. cok saglam turbulanslar oluyor. lost'taki kaza sahnesinde olduğu gibi tavana vurup yere yapisip geberip gidebilirsiniz.
  • bu şekilde düşünenlerin eserlerinden bir örnek şu şekildedir.
  • türbülans olayına zaten değinildiğine göre kemerin bir diğer faydası ise uçak düşüp parçalandığında tanınmaz hale gelen cesedinizin koltuk numaranıza göre teşhis edilebilmesine yarar.
  • çok doğru bir beyan. uçak türbülansa girebilir diye ben yayıp oturamayacak mıyım? böyle paternalist olaylara gerek yok, isteyen kendi kemerini evden getirir.
  • hiç okyanus ötesi uçmamış, gerçek türbülans nedir bilmeyen/yaşamayan insan beyanıdır.
    istanbul'dan trabzon'a giderken samsun üstünde türbülans var abi hep çok sallıyor demekle olmuyor esasen ama kime ne anlatıyoruz işte... adam o kadar yaşamamış ki inanmış kemerin gereksiz bir şey olduğuna, şimdi buna de diyeyim ki ben, biraz sözlükte yazan los angles, san francisco uçuş rezaletlerini oku da feyz al ! yok lan şaka yapıyorum onları okursan sen iyice boş şeylere inanmaya başlarsın. neyse umarım yakın zamanda bir amerika uçusunda türbülansa girersin. p.s. kemerin takılıyken.
  • uçaklarda nadir de olsa dikey türbülans adı verilen bir ani yükselip alçalma durumları oluyor. bu dikey türbülanslar uçağı 200 metreye kadar aşağı yukarı sarsabiliyor. bu tip durumlar çok nadir olsa da olma ihtimali olduğundan emniyet kemeri takılması zorunludur. çünkü böyle bir türbülansta emniyet kemeri takılı değilse yolcu kafasını tavana çarparak ölebiliyor veya ciddi yaralanmalara maruz kalabiliyor. bu yüzden lütfen emniyet kemerlerinizi bağlayınız. http://www.nytimes.com/…-hurt-and-a-woman-dies.html
  • - ya ameliyatli yerime gelirse ? *
hesabın var mı? giriş yap