• birçok yerde fiyat aldatmacası olarak dillere düşen çevrimiçi eğitim platformu. bu arkadaş da klasik eski müşterisini düzme peşinde. yeni hesaba 36.99, 5 yıllık müşterisine 309.99. tamamen örnek olması açısından bir kurs seçtim.

yeni öğrenci:
    görsel

eski öğrenci:
    görsel

bu nasıl bir şark kurnazlığı aq. bilmeyen için yıkım olur. 37 lira nerde, 310 lira nerde. yılbaşı öncesinde 27.99 olan fiyatlar şu an 36.99 olarak güncellendi.

şimdi gelelim araştırmacı gazeteci kimliğime. kurs edinme yolları:

1 - benim hesabım arşiv hesabı derseniz orijinal fiyatlardan alabilirsiniz veya size de indirim gözükmesini bekleyebilirsiniz kontrol ederek. telefondan, vpnden, gizli sekme vs.
    2 - yeni hesap açarak şu an 36.99'dan alabilirsiniz. password manager kullanıyorsanız sizin için yeni hesap eski hesap fark etmez.
    3 - mart 2021'e kadar geçerli enpara indirimi ile 36.99 - 25 = 11.99'a alabilirsiniz. 3 ay boyunca düzenli birer kurs alırsanız 3 al 1 öde gibi oluyor. kampanya için şartları sağlayıp sağlamadığınızı kontrol edin.
    4 - "bir arkadaşım"dan duyduğum udemy kurslarını şerefsizler indirip internete yüklüyormuş. bir de torrente yüklüyorlarmış ki paylaşım sürekli ve süresiz olsun * bu yöntemi "önermiyorum" ama ben bir arkadaşa bakıp çıkıcam diyenler için bırakayım. bu seçenek tamamen ingilizce kurs alanlar için diyebiliriz. türkçe kaynak görmedim ben daha.
    5 - kuponları takip eden siteleri takip edebilirsiniz. birkaç tane örnek olması açısından bırakayıp bookmarkımda olanları. daha fazlası için google'a udemy coupon free
    https://www.guru99.com/free-udemy-course.html
    https://www.real.discount/udemy-coupon-code/
    https://couponscorpion.com/
    https://www.real.discount/
  • millet buradan kursunu bitirdi, kimisi sektör değiştirdi, kimisi aynı sektörde gelirini artırdı.

buradaki 'amacılar' daha hala güven vermiyor da, şark kurnazı da bilmem ne.

bir ayın en az 15 günü kampanya yapıyor adamlar, kalan sürede de pahallıdan satıyorlar.. 4-5 gün beklerseniz düşüyor işte.. yıllardır böyle. bunun neresini anlamıyorsunuz daha?

üyelik modeli bu, çalışıyor ki değiştirmiyorlar. senin "abi büyük resim, kurnazlık" dediğin şeye millet takılmıyor işte anla bunu.

aylık sigara masrafı 500 lira olan insanların 35 liraya eğitim almadıkları platform.. çünkü udemy şark kurnazı, 500 lirayı cebinden verip üstüne ciğerini peşkeş çeken sen, çok akıllısın.
  • aldığınız eğitimi süre sınırlaması olmaksızın istediğiniz zaman bitirmenizi sağlayan online eğitim platformu. geçenlerde bir eğitim aldım istediğim derinlikte değildi eğitime girip tum videoları açtığım halde iade talebi açtım aynı gün paramı iade alabildim.
  • yds den 20 almayı hedefleyenler için mükemmel bir eğitimi var. hemde 37 lira. 30 yazacaktım elim gitmedi. yazıklar olsun.
  • sıfırdan almanca kursu alıp da önerecek varsa mesaj atabilir mi? çok memnun olurum
  • güzel kardeşlerim alacağınız dersin ön izlemeleri var, yorumları var, kaç saat olduğu yazmakta.

bakın bir internet kurdu olarak neye bakarım onu söyleyeyim. söylemeden önce şunu belirteyim millete bakıyorum seo kursuna, java kursuna ne bileyim ps kursuna yazılıyor. aşırı gereksiz. böyle kurslar varken elinizin altında internet varken ne bileyim yazılımcılar için stackoverflow varken ee yarram demez mi insan ne gerek var herhangi bir kursa 1000tl en az vermeye. burada genel olarak fiyatlar 30-50tl arası.

bazıları 100tl falan yapmakta kursları hiç değişmemekte yani ben denk gelmedim inanın değecek bir sürü kurs var.

ben almadan önce ne yapıyorum?
    misal ilk önce tabii ki önizleme videosunu izliyorum. sonra ilk işim saate bakmak.
    1-2 saatlik dersi kolay kolay almam.
    en az 5 saat olacak yazılım mı alacam. bol proje çözmeli olacak. 10 saat alt limit yapabilirsiniz. yorumlar bellidir. konu başlıklarını inceleyin.
    adamın önizlemede nasıl konuştuğuna bakın. yazılım adına konuşursak bazıları 40lı yaşlarında kendinden o kadar emin konuşuyor ki diyorum ki bu adamın bu alanda sikip atmış saati de fazla, yorumları da iyi. ee yarram ne duruyorsun al işte.
    ki 1 ders almak da manasız.

java mı öğrenecen al 2-3 ders. konu başlıklarına bakmayı es geçme. birinde olmayan diğerinde vardır.
    aynı zamanda youtubeye de bak ama inanın udemyde genelde daha ayrıntılı olduğundan udemy öneririm. boş yere 1000tl üstü vermeye gerek yok. onun yerine o alanda 4-5 ders alırım en az 5 saatlik dersler. ki aldığım çoğu ders 10-30 saat arası değişmekte. projeler bol vs.
    allahım daha ne isteyebilirim ki senden.

misal excel mi öğrenecen deli dersler var deli.
    ya anlatamam. udemyi kuranın ellerinden öper taşağını eşek ısırsın isterim.

edit: yazımın üstünden geçeyim dedim de, normalde hep küfürlü yazarım da bu sefer cidden küfürlerim beni tilt etti. o yüzden ilk defa özürlerimi sunuyorum. kendimden tiksindim.
  • almanca, fransızca ve ingilizce kelime kursu satın aldığım eğitim platformu.

bakalım nasıl olacak*
  • sanal dünyanın en faydalı oluşumlarından biri. ıt sektöründe buradan alacağınız 5-6 kaliteli eğitimle iş bulacak seviyeye gelebilirsiniz. doğru istikamet, doğru eğitim paketi, 200tl gibi bir harcama ve biraz da emekle ortalama bir üniversitenin size 4 yılda verdiği mesleki becerinin daha fazlasını bu platformu kullanarak sağlamanız mümkün.

site kullanımı ile ilgili notlar :

- kurs seçimi
    ----- ortalama puan ve toplam öğrenci sayısı ders seçiminde önemli bir kriter olmalı. muhtemelen 100000 öğrencili 4.4 puanlı bir kurs 100 öğrencili 4.8 puanlı bir kurstan iyidir.
    ----- alacağınız kursun konu başlıklarına göz atın. içerik olarak sizi tatmin eden ve belli bir sistematik dahilinde ilerleyen kurslar sizin için daha faydalı olacaktır.
    ----- kursu almadan önce mutlaka ön izleme yapıp eğitmenin tarzını ve konuşma kalitesini görün. özellikle hintliler tarafından verilen bazı ingilizce eğitimler anlaşılmaz olabiliyor.
    ----- bir kurstan çok memnun kaldıysanız, aynı eğitmenin diğer kurslarına da göz atın. muhtemelen ilgi alanınıza yönelik size fayda sağlayacak olan yeni bir kurs bulursunuz.

- kurs alımı
    ----- udemy'ye ilk üye olduğunuzda(ilk 6 saati sanırım) tüm eğitimler 5$ gibi bir fiyata alınabiliyor. üye olmadan önce, ilgi alanınıza uygun birkaç kurs belirleyip üye olur olmaz alabilirsiniz.
    ----- üye olduktan sonra da sık sık indirimler oluyor. bu indirimler her kurs için geçerli olmasa da kursların kabaca %90'ı için geçerli. eğer alım konusunda aceleniz yoksa, ilgili kursu sepete atın ve indirime girmesini bekleyin.
    ----- ek olarak, udemy'de aralarında oldukça kaliteli eğitimler de bulunan bir çok ücretsiz eğitim bulunuyor. bunların bir kısmı belli bir öğrenci sayısına ulaşana kadar ücretsiz kalıp daha sonra ücretlendirilirken bir kısmı ise hep ücretsiz oluyor. "free" filtresi ve 4/4.5+ puan kriterleri girerek bu kurslara göz atmakta fayda var.
  • banka kartıyla da sanal kartla da kredi kartıyla da hiçbir şekilde ödeme geçemediğim, neredeyse her konuda online eğitim fırsatı sunan faydalı bir site.

son günlerde benim gibi sorun yaşayan var mı merak ettim açıkçası. daha önce 10'a yakın eğitim satın aldım hiçbirinde sıkıntı yaşamadım ama bugün ne yaptıysam ödeme geçemedim bir türlü.
  • web development uzerine turkce bir kurs olusturmak istedigim platform. teorik bilgilerden cok kariyerinde bu yonde ilerlemek isteyen fakat nereden baslayacagini, ne ogrenecegini bilemeyen kisilere bir front-end engineer / web developer / software engineer'in ne is yaptigini, ne bildigini, neyi nereden ogrendigini, yurt icinde ve yurt disinda is bulmak icin hangi konulara yatirim yapmasi gerektigini anlatmayi planliyorum. sadece kodlama degil, test, cı/cd vb. konulardan ve belki hatta mulakat sureclerinin nasil oldugundan da bahsedebiilecegim bir egitim hazirlamak istiyorum.

gordugum kadariyla bu konuda derli toplu bir ders yok. eger egitmenligim gelecek vaad ederse daha teorik ve ileri duzey konularla ilgili de egitimler hazirlamayi degerlendirebilirim. cok maddi bir beklentim yok, sadece acemiligi atmayi hedefliyorum.
hesabın var mı? giriş yap