• son zamanlarda uyguladığım önermedir. yıllarca uğraştık, üniversitede eylemlere gittik, bir götümüze jop sokmadıkları kaldı. kadın hakları diye götümüzü yırttık. kadınlara verilen hakları kimsenin bahşetmediğini, bu hakların zaten doğuştan kazanıldığını bunun için kimseye minnet duyulmaması gerektiğini anlattık. işçi haklarından bahsettik, avazımız çıktığı kadar bağırdım sesim kısıldı, patronunun seni 12 saat çalıştırıp, iki haftada bir pazar günü izin veriyor diye ona allah razı olsun dememen gerektiğini, hatta senin emeğinin çaldığını babamın yüzüne defalarca söyledim. öğrenciyken çalıştığım iş yerinde ezilen komi çocuklara kendinizi ezdirmeyin diye saatlerce nutuk attım. mezun oldum, bir dergide işe başladım. editör yardımcısı olarak, sırasıyla analist, analiz editörü ve en sonunda genel yayın yönetmeni oldum. oıur olmaz ilk sayımızda çocuk işçileri işledik. sonra kadınları. sonra ne mi oldu? işimi kaybettim, maddi gücümü kaybettim. 2 yıldır bir tarikatın en üst seviyesinde olan bir adamın yanında çalışıyorum. eşşek gibi günde 13 saat çalışıyorum. 2 haftada bir pazar tatili yapıyorum. pozisyonumun adı genel müdürlük. ben işçileri korumaya çalışıyorum onlar hallerinden gayet memnun. olan bana oluyor. yıllarca kadınların haklarını aramak için en önde koşan ben, bakıyorum kadın halinden memnun, şeriat gelsin, cariyelik islamda var diyorlar. herkes hayatından memnun romalılar. insanlar daha güzel yaşasın diye, hayatından memnun olmayıp uğraşan tek kişi benmişim meğer! şimdi bir seçim var. erdoğan mı, ince mi? sikimde değil arkadaşlar. nazımın dediği gibi bundan sonra bir tarla sıçanı gibi yaşarım, bundan sonra düşünmeye fırsatı olmayan bir tarla sıçanı olmaktır benim nirvanam. yok dolar yükselmiş, yok benzine zam gelmiş, aman yolun ortasında kadını katletmişler, işçiler çok az kazanıyorlar. hak verilmez alınır. kalkın savaşın o zaman. yıllarca iyi alıştırıldık birilerinin sizin adınıza savaşıp, sizin adınıza hakları alıp size vermenize. unutmayın bundan sonra bir şey kazanmak isteyen bir zahmet kıçını kaldırsın.
hesabın var mı? giriş yap