• sebebi; ülkede adaletin olmamasından çok, gücü elde edenin kendi adaletini dayatma çabası olmasıdır.

her zaman şunu savunurum; bu toplumda eline imkan geçen büyük çoğunluk "tayyip erdoğan" olmak isteyecektir. meselenin özünde bunun yattığını düşünüyorum.
  • uzucu bir turkiye gercekligi. bircok insan gemisini yurutme pesinde sadece. haksiz kazanc elde etse de umrunda degil. corbasina bakiyor sadece. corba tamamsa islem tamam. ulke, hak yememe, vatan ve insan sevgisi, iddia ettigi inanc sistemi hic ama hic umrunda degil. ne diyelim. "afiyet olsun".
  • ben dert ediyorum. kim etmiş, kim etmemiş görüyorum fakat dile getirmem yerde söylüyorum. zaten birçok kişi dert etmiyor, bende etmeyeyim derseniz işte o zaman biteriz diye düşünüyorum.
    ...ve unutmayın onlar hala azınlıktalar.
  • bütün ülkenin topluca haksız kazanç elde etme peşinde olduğundandır. rahatsız olmayı bırak haksız kazancın övüldüğü yüceltildiği bir ülkede yaşıyoruz. kim ne olmak istiyorsa ona göz yumuyor. mafya olmak isteyen mafyayı dolandırıcı olmak isteyen dolandırıcıyı.
  • “adamlar çalıyor ama çalışıyor “ bunu diyen zihniyetten ne beklenir ki?
    ülke de herkes şark kurnazlığı peşinde, alın teri akıtmadan nasıl köşeyi dönerim derdinde. bakın doğudaki kaçak elektrik oranlarına %80’lere dayanmış durumda, hâl böyle olunca bana dokunmayan yılan bin yaşasın modun da toplumun çoğunluğu.
    yaşadığımız coğrafyada dürüst olmak suç, vergisini gününde ödeyen kişiye enayi gözüyle bakılıyor.
  • günün birinde bende yapabilirim ümidinin sonucu.
  • haksız ölümlerin dert edilmediği bir ülkede çok da problem olmayacak bir konu.
  • anadolu insanının ahlaksızlığından kaynaklanır. anadolu derken sadece doğuyu kastetmiyorum. toplumun birçoğu hırsızlığa, sahtekarlığa göz yumuyor. özellikle bir de iktidarsanız size tapabiliyorlar.
  • ayakkabi kutulariyla çıtayı çok yüksekten aldığımız için bağışıklığımız arttı.
  • yandaş medya
    yandaş inşaatçı
    çomar
    aktroll
    yandaş bürokrat
    gibi çıkar gruplarının dert değil zevlk edindiği durumdur.
    biz de dert edip yazdığımızda hemen birileri mağdur olduğundan, çok ta dert edilmediği sanılan, ancak çok dert edinilen durum.
hesabın var mı? giriş yap