şükela:  tümü | bugün
 • fas'ın wydad casablanca adlı spor kulübünün şimdiden efsane olmuş, ultras kültürü benimseyen taraftar grubu.

  adamların hastası oldum uzun bir süredir ağzım açık kendilerini takip ediyorum. gerek ses, gerek kareografi, gerek muhteşem marşları/besteleri (özellikle 5-6 tanesi dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 100 tribün bestesi arasına rahatlıkla girer), devamlılıkları, taraftarın amigo ve besteler ile olan uyumları, pankartları ve genel olarak bütün ambiyans değerlendirildiğinde dönem itibariyle türk tribünlerinden bir değil, bir kaç tık önde olduklarını çok rahat bir şekilde görebiliyoruz. grubun logosu da çok güzel. dediğim gibi uzun süredir takip ediyorum cidden yok böyle bir şey. bazı marşları az da olsa anlayabiliyor olmak izlerken insana ayrı bir keyif veriyor.

  mükemmel bir performans ve 3 süper beste.

  deplasman performansı ve gene süper besteler.

  basit görünse de çok güzel bir çalışma yapmışlar. çok da sağlam yapmışlar.

  maça gidiş yolu ve tribün performansı.

  amigo ve davul ekibi de işin ehli.

  kareografi, koçun tribünlere gelişi ve maç içi gol sevinci.

  ete para vermiyoruz bestesinin orijinali

  tribünde söyledikleri bestelerin/marşların taraftarın sesiyle stüdyolanmış ve albümlenmiş şeklide ise;

  1- fuori tutta la voce.

  2- blood brothers.

  ayrıca sadece futbol değil basketbol maçlarına da acayip bir ilgi ve çok yüksek bir katılımları var. kulübün sırp koçu zeljko zecevic ile de çok sıkı bağları olduğu da görülüyor. futbol maçlarında bile kendisini tribüne çağırıyorlar. basketbol maçlarının sonunda ise tribüne çıkıp taraftarlarla marşlara katılıyor.

  basket maçı bitiminde salonun ortasında koçun beklenmesi ve ardından kopuş.

  dikkatimi çeken birkaç videoda ise (toplantılar vs) tribün içindeki hiyerarşi ve biat kültürleri hat safhada gibi görünüyor. ayrıca grubun yükünü çeken kişilerin bulunduğu resimlerin çoğunda bu kişilerin yüzleri mozaiklenmiş durumda. facebook sayfalarından da gördüğüm kadarıyla hem sosyal medyada hem de tribünde (siyasi görüşlerini bilmiyorum) düzene, medya maymunlarına ve filistin'in özgürlüğüne ilişkin bir kaç paylaşım ve pankartta yapmışlar. kısaca adamlar ciddi anlamda kendilerini bu işe vermişler ve işlerinde fazlasıyla ustalaşmışlar.

  bir kaç resim de eklemek istedim ama çok fazla güzel kare olduğu için hangi birini ekleyeceğimi bilemedim o nedenle resmi facebook adreslerini ekleyeyim. gerekli bütün görsellere buradan ulaşılabiliyor.
 • bu zamana kadar gördüğüm en etkileyici tribün. ben böyle bir şey görmedim arkadaş. adamlar neler yapıyor. ilk videoya rastgeldiğimde brezilya veya arjantinden bi tribün sandım. adamlar faslıymış lan. bu kadar çılgın bu kadar ateşli bu kadar ciddi bi grup hiç görmemiştim. ve bunun fastan çıkması beni daha da şaşırttı. deli gibi videolarini izliyorum. hastasıyım.
 • isimlerini bugün ilk kez duyduğum ve kesinlikle çok güzel bestelere sahip tribün oluşumu.
  şu bestenin, kareografinin güzelliğine bakın
  amigolar, davulcular işin ustası belli, çevirip çevirip izliyorum lan.
 • nasıl ki messi'ye "bu dünyadan değil" deniyorsa bu tribünler de kesin olarak bu dünyadan değil.. menşeileri neresi bilmiyorum ama iyi ki de bizim gezegene uğramışlar..
 • tribünlerdeki koreografi kalitesini allahu ekber dağına çıkarmış tribün grubudur.
 • onlarca videosunu izlediğim, bana göre şurada zirveye çıkmış, dünyanın en iyi taraftar gruplarından biridir.

  bir gün casablanca'da wydad'ın maçlarını izlemeyi çok isterim. şehrin rakip takımı raja'nın da taraftarları ve besteleri sağlamdır.

  edit: videonun kulaklık takılarak izlenilmesi önerilir.