• adam yardır yardır gelen sorulardan sonra demiş ki: ''uçakta türk var mı bilgimiz yok. arkadaşlarımız araştırıyor. olumlu ya da olumsuz bir şey şu anda söyleyemiyorum. umarım yoktur"

lan gerçekten mal mısınız amk ? adama türk yolcularla ilgili sorulmuş. o da temennisini bildirmiş. umarım hepsi türk yolculardır mı deseydi yani ?

hayır akp ' den zerre hazzetmem ama haberi daha doğru düzgün okumadan adamın lafını cımbızla çekip linç etmeyin.

siz olsaydınız ne açıklama yapardınız hakikaten merak ediyorum. nerenizle okuyorsunuz haberleri gerçekten bilmiyorum.

edit: şunu eklemeyi unutmuşum eksik kalmasın. adamlar öncelikle merak içerisinde olabilecek türk yolcu yakınlarını düşünerek yapmıştır muhtemelen bu açıklamayı.

sizin bir yakınınızın o uçakta olma ihtimalini düşünün ! hele de fransa cumhurbaşkanı tarafından türk yolcuların olabileceği yönünde bir beyanat verilmiş. tedirginlik yaşayan binlerce insan var türkiye'de belki de. ve adamdan alelacele birşeyler söylenmesi istenmiş muhtemelen. şu şartları göz önünde tutunca bunun yerine ne söylenmeliydi anlayamıyorum.

nefes almadan yapılan muhalefet anlayışına yuh diyorum.

ya benim yazım debe'ye girmesin. öyle bir derdim yok. ama bu başlığın ilk entry'si debeye girecekse daha da yazmayayım ben bu sözlükte
  • bir ülkenin hariciye makamı için elbetteki birinci öncelik kendi ülkesi ve kendi vatandaşlarıdır; bu gayri ahlaki olabilmekle beraber normal ve gereklidir. zira varlığının maksadı budur.

saçmalamayın amk.

edit: imla
  • aynisini gecmis bir ucusta ingiliz yetkili de ingilizler icin yapmisti. tamam ben de nefret ediyorum bunlardan ama disisleri bakanliginin oncelikli gorevi durumu belirsiz ulke vatandaslari hakkinda bilgi vermektir.

"ucakta turk var mi yok mu" sorusuna cevaplarinin daha olmadigini belirten bir aciklama yapmislar. yakininin ucakta oldugunu dusunen tum vatandaslar adamlarin iki dudagina bakiyor su anda.

fransiz ve ispanyollarin aciklamasi ile karsilastirilamaz, ucak ispanya'dan kalkti fransa'da dustu. butun dunya bu iki ulkeden genel bilgi beklerken, butun ajanslar bu ulke yetkililerden enkaza ulasilmis mi, yolcu listesi hazir mi bilgisini beklerken turkiye disisleri bakanligina sadece turkler, sadece tek bir bilgi almak icin danisabilir.

"yakinimdam haber var mi?"
  • "umariz ucakta insan yoktur" diye bir aciklamanin gereksiz oldugu ortada oldugundan, gerekli olan aciklamayi yani turk vatandaslarini ilgilendiren aciklamayi yapmislardir. her aciklamayi humanizm ile iliskilendirmek, sizi daha humanist yapmaz. mal yapar.
  • uçakta türk yolcu olduğu söyleniyor ama umarız yoktur'un neresi tüh kaka anlamadığım için linç girişimine katılamayacağım açıklama.

uçakta ölenler ölsün, biz sadece türklere üzülürüz gibi bir kaygı taşıdığını zannetmiyorum ayrıca bakanın.

tamam anladık sinirliyiz bu insanlara karşı, sevmiyoruz ama yuh amk. her söyleneni de prim malzemesi haline getirmenin de bir anlamı yok değil mi?
  • sözlüğün silme goygoycu dolu olduğunu gösteren başlık,

...düşen uçağa ilişkin açıklama yapan dışişleri bakanlığı sözcüsü tanju bilgiç, "uçakta türk var mı bilgimiz yok. arkadaşlarımız araştırıyor. olumlu ya da olumsuz bir şey şu anda söyleyemiyorum. umarım yoktur" dedi….
  • ayıp etmiş. uçakta türk yolcu var mı sorusuna "umarız vardır. sonuçta bizim neyimiz eksik" diye cevap vermesi gerekiyordu.

bu kadar yavşak olmayın lan.
  • uçakta türk olmadığını vurgulamak, türkler ölmesin de diğerleri ne olursa olsun demek değildir. daha önce benzer bir kazada yakınını kaybetmiş biri olarak o anlarda haber almanın ne kadar zor olduğunu bilmeden yargılamamanızı öneririm. türk olup olmaması o uçakta yakını olabilecek türkler için bir referans, umut kaynağıdır. aklı başında hiç kimsenin 150 alman ölsün bir şey olmaz ama türkler ölmesin diyeceğini sanmıyorum.
  • ne var bunda amina koduklarim. adamin gorevi bizi temsil etmek ve bilgilendirmek. kimse olsun istemeyiz ama herhalde vatandaslarimizin canini on plana alacagiz.
  • 24 mart 2015 germanwings kazası sonrası türk dışişlerinin ilk açıklaması.

batsın bu ülke. bak valla abartmıyorum atom bombası falan atılsın, komple telef olalım. insanlıktan zerre nasibimizi alamamışız.

açıklamayı olağan bulanlar olmuş. elbette türk vatandaşlarıyla ilgili açıklama yapılmalı fakat şöyle bir trajedide başka şeyler duymak istiyor insan, insanlığa saygı istiyor.

suud kralı ölünce milli yas ilan edilen ülkede çok mu zor daha insani yaklaşmak?
hesabın var mı? giriş yap