• melih gökçek'in kendisine ümitciğim demesi üzerine:

' eğer sizin ümitciğiniz olsaydım hicabımdan ölürdüm' diyerek gece gece, askerlik stresi altındaki beni güldürmüştür.
  • kendisinin tartışırken ki tutumunu eleştiren insanları anlamıyorum. zira ben bu adamın henüz tartışabildiğini göremedim. karşısındaki adamı susturmaya çalışarak geçiyor aldığı söz hakkının tamamı. genellikle "ya bi sus allah aşkına"dan başka bir kelamı ile karşılaşamıyoruz tabii haliyle. ilkokuldaki yaramaz öğrencileri susturmaya çalışan öğretmenlerin çilesi, şu adamın yanında cennete bedava giriş bileti gibi kalıyor, o kadar diyorum. kendisinin yerinde olsam, honda gibi uçar hutguik çekerim karşımdaki susmayan şahsiyete. sabrın da bi sınırı var.

edit: karşısındaki adam = rasim ozan kütahyalı.

şimdi biraz daha anlamlı oldu entry zaar.
  • emre aköz'ü ayar alemlerinde tıka basa doyurmuş güzel insan. hoş gönül. yüksek ruh.

http://www.youtube.com/watch?v=mase3acaacu (24 ayar)
    http://www.medyatava.com/haber.asp?id=43976
  • ters cephe'den..

sunucu: bir sosyal demokrat olarak siz.
    zileli: sosyal demokrat değilim ! sosyalistim.

harika...şimdi "sosyalistin" ağzından çıkan sözler, kronolojik olmayan bir sıralamaya göre:

konu: ayrımcılık
    fikri akyüz: ermeni kökenli bir vatandaş türkiye'de subay olabilir mi?
    ümit zileli: sulandırmayın konuyu!

konu mahmut esat bozkurt
    "çok değerli bir insandır" *

konu: saldıray berk
    r.o.kütahyalı: başbuğ'un yaptığı yargıyı yönlendirmektir. yargılanma aşamasına gelmiş bir komutana sahip çıkmıştır.
    ümit zileli:tabii ki sahip çıkacak.
    r.o.kütahyalı: işte sen böyle taraflısın.yargı bağımsızlığı diyorsun ama bir kere genelkurmayı eleştirdiğini görmedim.
    ümit zileli: ben doğru taraftayım.

sosyalist olduğundan emin olamadım ben pek. belki nasyonal kategorisindendir.
  • bir kaç saat önce biten ceviz kabuğu adlı programa konuk olmuş, diğer konuk vakit gazetesi yazarı ve yıllarca nasıl cumhuriyet savcılığı yaptığına inanamadığım nusret çiçek'in yeni osmanlıcılık'ı savunur son derece anlamsız beyanatlarına takdirimi kazanır bir şekilde sabretmiş yazar. bir ara kağıdı kalemi falan bıraktı arkasına yaslandı nusret çiçek'in manasız konuşmalarından. nusret çiçek'in yeni osmanlıcılık saçmalamalarına bir türlü laf anlatamayınca programa bağlanan dsp milletvekili tayfun içli'ye "hiç uğraşmayın sayın içli, anlatamazsınız" söyleminde bulunmuştur. nusret çiçek, bir yazısında yeni osmanlıcılık'la ilgili o kadar saçmalamış ki, hulki cevizoğlu yazıyı okurken kendisini tutamayıp gülmeye başladı ve sonra, daha önce konuştukları "recep tayyip erdoğan halife olsun" diyen lübnanlı gazeteciye güldüğünü "ben lübnanlı'ya gülüyorum" diyerek örtmeye çalıştı.
  • şu sıralar sosyal medyada dolaşan 1995 yılındaki pusula programındaki recep tayyip erdoğan ve melih gökçek'e karşı olan dik duruşu nedeniyle sempati toplayacağını düşündüğüm kişi.

ilgili video buradan izlenebilir.
  • "...akp'yi düştüğü çukurdan kurtarmak için kotarılmış ve utanmaz yanaşmalarca servis edilmiş kocaman bir düzmecedir..., ki insan zekasına hakarettir." şeklinde özetlenebilecek olan balyoz darbe planı hakkındaki düşünceleri gayet akıl doludur.

ahlaki erdemden ve türkiye gerçeklerinden yoksun bu düzmece planda, adının "tutuklanacak" gazeteciler listesinde yer alanlarla, örneğin emre aköz ile beraber anılmamasıdır sanıyorum kendisini mutlu eden.

emre aköz ve "tutuklanacak" gazeteciler listesinde yer alan diğerleri için: "tarih önünde ödüllendirilecek olanlar bu tür listelere giren gazetecilerdir, çünkü onlar entelektüel ahlaktan taviz vermemiş gazetecilerdir genelde. fikirleri yok edilme çabalarının birincil nedenidir" denmiş. lakin emre aköz öyle pek de tarih önünde taltif edilecek biri değildir, ki tarihte iz bırakacağı iddia edilen bu şahsı buyrun okuyun, bakın ne diyor:

"...23 ağustos 2002'den itibaren sabah'ta köşe yazmaya başlamıştım.
    yönetimin talebi gereği siyasete fazla girmeyecek, bilimden sanata, futboldan sekse, her telden çalacaktım. (yani "açık büfe" tipi yazarlık!)..."

açık büfe tipi bir yazar olarak emre aköz
  • bu adamın ters cephe isimli programda rasim ozan kutahyalı ile atısmaları cok komik. tam istedigim bir eglence. politik acıdan degil. adamların suratları degisiyor abi. full cemkirmece. ayrıca bu adamın hic bir sey bildigine inanmıyorum. ters cephe de fox tv'ye gecsin artık. sunucusu da degissin. bilgehan demir olsun.
  • ters cephe programinda (12/08/2011) mehmet baransu ile kapisan gazeteci.

kapismak derken, mehmet baransu dinlemeden konusuyor, bagirmayi marifet saniyor, umit zileli de "yalan soyluyorsun", "ben buna inanmiyorum"'dan oteye gidemiyor. gerci anlasilir bir durum, iddia sahibi baransu sonucta.

sonuc olarak uslup konusunda ikisi de birbirinden beter.
  • surekli tuyleri urperen adam.
hesabın var mı? giriş yap