• gerzek dişiler tarafından aşk şarkısı muamelesi gördüğüne ve sevgililere çok matah bir şeymiş gibi dedicate edildiğine inanmak istemediğim şarkı bu. çok hüzünlüdür tam tersine, "laylaylom seni seviyorum" şarkısı değildir bu, "seni sevebilirdim, sen o olabilirdin ama senden önce hayatımı yıktılar, mahvettiler, yıkıntıları onarır onarmaz sana âşık olucam" mesajı vardır bunda, sanmıyorum ki bu anlamları taşıyan tümcelerden hoşnut olabilecek bir sevgili var olsun.
  • sevgilisiyle beraber dinleyenlerin ya ingilizce bilmediğini ya da salak olduğunu düşündüren, hüzün fıçısı, ağlak şarkı.
  • hüngür hüngür ağlatan parçalardandır. bi insan çıkar karşınıza seversiniz ama aşık olamazsınız bi türlü karşılık veremezsiniz. karşınızdaki kimse acı çeker siz daha fazla çekersiniz nevar ki yapcak bişey yoktur. işte o zaman dinlenir bu parça.
  • eşi benzeri olmayan, her daim acıyla dinlenebilcek bir şarkıdır... zaten hersey 'eskiler' yüzünden oluyor dedirten şarkıdır... acıtır...
  • musedan canlı dinlemenin bir türlü nasip olmadığı** şaheser.ayrıca yarmış görsellikte birde videoklibi vardır..
  • "insan ne yiyorsa odur" gerçeği ile değerlendirirsek anlam kazanacaktır bu sözler, zira evvelki hayatımızda kazık yemek de, işkembeden sallanmış palavraları yemek de (seniçokseviyorumsenbenimherşeyimsin) bu besin cetveline dahildir. bu sebeptendir ki şarkıdaki kadar dramatik olmasak, mesela, "ben çok kırıldım bittim mahvoldum, beni bırakın siz devam edin" yaklaşımında bulunmasak da bir çeşit evvelki hayatın şimdikini etkileme, kimi zaman pozitif etkileri olmasına rağmen çok büyük çoğunlukla geçmiş uktelerin, geride kalmış tüm o kılçıkların bugüne menfi etki yaptığı ortadadır. fena muameledir. allah kahretsindir, gerekirse belasını versindir.

neyse bu konuyla ilgili bir şarkımız daha var (bkz: elalarını elalarını allah versin belalarını)
  • hayatının aşkını bulduğunu sanırken sırf onun karşısına daha önce çıkmamış olduğu için cezalandırılan bir kızın öyküsü.
    böyle bir durumda kırık kalbi alıp onarmaya çalışmak (bkz: aşk acısı çeken birini avutmak) çok romantik ama bir o kadar da fantastik ve imkansız bir şey olacaktır; sessizce olay mekanı terk edilmeli ve yaralı şahıs vicdanıyla başbaşa bırakılmalıdır.
  • herkesin başından geçen ve kafasını her daim meşgul eden böylesi düşünceleri bir melodiye aktarmakla insanları daha da baştan çıkartan ve muse un konserlerinde nedeni anlaşılmamış bi şekilde söylemeye tenezzül etmediği tapılası şarkı.
  • içe huzur dolduran,muse a bi kere daha hayran bırakan güsel, yavaş, sakin şarkı.
hesabın var mı? giriş yap