şükela:  tümü | bugün
 • youtube'la aralarında özel anlaşma olan ve bu anlaşma gereği istediği herhangi bir videoyu kaldırtma hakkına sahip olan cüz.

  osuruğunu yaktığın videoyu bile kaldırtabiliyor yani, telif hakkı dinlemeden.
 • universal etiketiyle cikan tum albumleri sitelerinden ucretsiz indirme imkani sunacak olan muzik sirketi..

  (bkz: yuru be kocum)
 • telif hakları ve emeğe saygı adı altında dünya çapında mücadele verdikleri bir zaman diliminde, 2010 yılında piyasa sundukları instruments piano albümünde güncel icracıların adını yazmayarak bence haksızlık yapan müzik kuruluşu.
 • universalden albüm çıkartanlardan bazıları
  enrique
  metallica
  limp bizkit
  guns n roses
  eminem
  d12
  keane
  black eyed peas
  bon jovi
  cure
  danny vera
  diana krall
  era
  50 cent
  nelly
  nelly furtado
  no doubt
  rasmus
  nicklebask
  sting sugababes
  petra

  yerlilerden ise
  yalın
  athena
  şebnem ferah
  cartel
  müslüm baba
  nalan
  ayşe hatun önal
  zeynep mansur
  soner arıca
 • nirvana, guns n' roses ve the cure'un geffen bunyesinde oldugunu dusunursek, geffen'in de universal bunyesinde oldugunu dusunursek, "ne olacak lan simdi" dedirten muzik sirketi. hayir ben alacagimi aldim, fekat genclik icin endiseliyim. *
 • türkiye şubesinin kapanmasıyla birlikte oldukça geniş bir sanatçı kesiminin artık albümlerinin ülkemizde yer almayacağı yazılı ve görsel basında duyuruldu.bugun 20-35 milyon tl arası değişen yabancı cd fiyatlarının bu olası grupların yeni albumler cıkarmasıyla birlikte yurtdısından albümler ithal gelecektir.böylece raflarda yer alan orjinal albümler ithal olması sebebiyle de daha yüksek fiyattan dinleyicilere ulaşacak.
 • bünyesindeki yabancı albümleri türkiye'ye uzunca bir zamandır topkapı müzik getirtmektedir. sony bmg albümleri gibi neredeyse yurt dışıyla aynı hızda elimize ulaşmamakla birlikte daha önceki aracı şirket dmc'ye oranla daha hızlıdırlar.

  yine de aklı olan bunları amazon vb.den alır. hem çok daha ucuz, hem de albümlerin türkiye'de yayımlanma hızından çok daha çabuk bir biçimde elinizde olur.
 • bir müzik şirketi.!
  türkiye kanalı şu sıralar kan ağlamaktadır.! telefonları kesik, e-mailleri aktif değildir... içlerinde bulundukları bu durumun tek bir açıklaması vardır.!**
 • güvenilir kaynakların ne yazık ki yarın türkiye'deki faaliyetlerinin biteceğini duyurduğu şirket...

  haftalar önce süha yavuz'un gazabına gelen şirkette dile getirilemeyen bir "ne olacak şimdi" durumu vardı...

  şimdi asıl rammstein'ın albümü nasıl gelecek buraya ben onu düşünüyorum... tabi bu arada orada çalışan çok sevdiğimiz dostlarımız var. gerçi başarılı insanlar, bakarlar başlarının çaresine ama şu an pek neşeli değillerdir sanırım
 • turkiye $ubesini kapatmı$tır.. sebnem ferah ve yalın gibi $arkıcılar ba$ka firmalara geçmek zorunda kalacaklar..