• kargoyu verdik bir daha haber alamadık kimseyede ulasamadik öyle bir kargo yoldan araba çevirip versen götürme ihtimali daha yüksek olurdu
  • bana en kötü kargo firmasını söyleyin desem hepinizin aklında tek isim belirir ya, işte ups kargo o isme rahmet okutur. ups kargo bir kargo firması değildir olamaz. ürününüz yıllarca ellerinde kalabilir. sakın ola ups ile işlem yapan firmalardan alışveriş yapmayın, sonra vay be bugungunlerdenisyan ne mükemmel adammışsın derseniz mesajınızı okumam.
  • rezil bir firma keşke alışveriş yapmadan caanım ekşiye baksaymışım dedirtti. ilk kez tüm entrleri olumsuz olan bir başlık görüyorum ve sonuna kadar da doğru. 2 haftadır adamların keyfini bekliyorum kargom ulaşsın diye. daha önce hiç kullanmamıştım ama arabaları şekil şukul falan ya insan bi kurumsallık bekliyor. iğrenç bir firma asla ve asla kullanmayın aslaaaaaaaa
  • aynı gün teslim edeceklerini iddia ettikleri kargom 2 gün oldu hala elime ulaşmadı, tercih ettiğime pişman etti. şu an salgın yüzünden teslimatlarda gecikme yaşanıyorsa da bunu belirtin biz de tamam diyelim ama, kargo durumuna bakınca iki gündür transitte gözüküyor. bir daha tercih etmeyeceğim bu firmayı.

edit: buraya yazdıktan 3 saat sonra teslim ettiler kargomu.
  • boyle bir kriz aninda, teslimatlarda gecikme yaşıyorlarsa bunu belirtmelerine gerek bile olmayan firma. çünkü müşterileri bir fanus içinde yasamiyor ve olan bitenden birhaber değillerse zaten anlayis gostermek durumundalar.
    ülkenin en temiz calisan kargo firması ups. ortalik virüs yuzunden yeterince karisikken bir de kargom gecikti diye ağlayan musterilerle uğraşmak zorunda olmalarına üzüldüm gercekten.
    ben de hala calisan kesimdenim ve ufacik bir empati ile benim gibi çalışmaya devam etmek zorunda olan başkalarına daha fazla iş yükü olmamak adına online sipariş falan vermiyorum.
    bu zamanda hala teslimat yapmak zorundalar diye uzulecegimiz yerde siparişim kapima vaktinde gelmiyor diye karalama yapmak çok acımasızca!
  • 1z61ya326801879126 no'lu kargomu tamı tamına 15 gündür getireyemen kargo firması. bugün son hareketlere baktım gönderi iade diyor. şaka gibi. bilgilendirmeden etmeden kargomu iade etmişler. hayır iade edilecek yeri de bulamaz bunlar.

bakın net söylüyorum sakın ha yurtiçi kargoya falan çamur atmayın. ups kargo'yu gördüğünüz an oradan uzaklaşın. ne o siteden alışveriş yapın ne de bu firmanın yakın semtinden geçin.

şu an çağrı merkezine bağlanmaya çalışıyorum 16 dakika geçti. bu dakikayı editleyeceğim.
  • bir kargo şirketinin en güçlü yanı ne olmalıdır? sanırım lojistik ağı ve bölgelendirme, değil mi? ama bu şirkette bu yok. iki kere birinci göz olarak farklı adreslerde deneyimledim bunu. ayrıca klasik "evde bulamadık" yalanını, bu dönemde söyleyebilecek kadar da aymazlar. bir de uğrama sayısını bire düşürmüşler(bu normal, ama yalan söylemeyin bari), "evde bulamayınca" şubeye gidiyormuş, sonra 3 gün sonrasında iade.

normalde size kargo getirecek şube, evinize yakın şube olmalı değil mi? ama bu şirkette böyle bir şey yok.

black friday zamanı bir cihaz almıştım. dedim ki kargo görevlisine sıkıntı olmasın, insandır, yoğunlar falan, şubeye gidince alırım. aras kargo evime yakın şubeye getirdi sağolsun, gittim oradan aldım. ups ile de gönderim vardı, evime 1km civarda olan osmanbey şubesi yerine, 2 katı mesafedeki mecidiyeköy şubesine göndermişler kargoyu. hani yoğunluk falan, orası daha büyük diye de değil, bildiğin ufacık bir yer çünkü orası da. gittim aldım.

ikinci olay da bu dönem. fırsatçılık yapmayan bir yerden hijyen malzemesi sipariş edildi. ups kargo ile gelecek. gideceği yer ise bakırköy. 4, 6 ve 8 km içinde 3 şubeleri olmasına rağmen(havalimanı şubesini sayarsak 4), gitmişler 15km ötedeki şubeye vermişler. ben böyle saçma lojistik ağı görmedim.

ayrıca sitelerinde sultanahmet şubesi başlıklı şube bilgisinde adres sultanbeyli'de. böyle bir şey olabilir mi lan? aha bu orijinal site, bu da ekran görüntüsü.

kısaca "biz corona yüzünden dağıtım yapmak istemiyoruz, gelip şubeden alacaksanız sipariş verin" deseler, daha samimi olurlar. bir de bence lütfen operasyon merkezi ve yazılımınızı değiştirin, kargoyu göndereceğiniz şubeyi doğru belirleyince karlılığınız inanılmaz artacak.

edit: ayrıca şöyle ilginç bir tesadüfü 2 kez aynı günde yaşadım. kargo sahibi arıyor, 17dk bağlanamıyor, kısa süre sonrasında ben arıyorum, 2 dk içinde bağlanıyor. daha sonra kendi numaramdan başka bir sebeple arıyorum, önce 30dk sonra 6 dk beklememe rağmen bağlanmıyor. 6dk olanı kapatır kapatmaz başka numaradan arıyorum ve görüşme dahil 2 dakika sürüyor olay. kargo sahibi numarasını blackliste atıyor olabilirler. ya da tamamen aynı gün içinde yaşanmış 2 ilginç tesadüftür.

edit 2: tabi ki kargolar için beklenmeli, anlayış gösterilmeli fakat yalan söylenmesin, efendi gibi "önümüzdeki günlerde teslime çıkacak" densin. risk altındalar evet, ama bu riski evde olan insanları "evde yoktunuz" diye yazıp, kargoyu 3 gün sonra geri göndermek üzere şubeye bırakıp, sokağa çıkmaktan imtina edildiği durumda belki kargo sahibi için çok önemli hijyenik malzemeleri almak için şubeye gelmeye zorlamasınlar.
  • yurtdışı gönderilerinde defalarca kullandığım ve sorun yaşamadığım kargo hizmeti. bu başlıkta çok fazla şikayet var. muhtemelen yurtiçi kısmında yerli ve milli kargo elemanlarımız çalıştığı için yk tadı veriyor.
  • son 15 gündeki olağanüstü durumları düşünürsek, milletin bas bas sokağa çıkma yasağı ilan edilsin diye bağırdığı bir dönemde; imkanı olan evinden çalışırken, bazıları burda ota boka evinden çıkmadan entry girerken, işe gitmek zorunda olan birçok insan gibi çalışmaya devam eden çalışanlara sahip kargo firmasıdır.

üstelik masa başı çalışan bir çalışana göre çalışma ortamı açısından çok daha fazla risk altındalar. son iki haftadaki süreç dolayısı ile çalışmakta oldukları aktarma merkezlerinin bir kısmını geçici süreliğine kapatarak onlar da kendilerince riski azaltmaya çalışmakta. bu nedenle bari şu süreçte aman kargom gelmedi, evime ateş düştü modunda şuraya entry girmeden önce az bi' düşünün, anlayışlı olun.
  • uzak durunuz, normal zamanda bile kargoları getirmeyen bir kargo firması bu. bu pandemide hiç getirmezler.
hesabın var mı? giriş yap