• 5 katlı bina için geçerli "olabilen" durumdur, ötesi değil.
  • 16 yıllık bir ustabaşı olarak, inşaat mühendislerine "el aman" diletiyorum tabiri caizse. neymiş efendim; odtü'de, boun'de inşaat mühendisliği okumuş beyefendimiz. işin teknik kısmını biliyormuş, ben anlamazmışım. lan avanak, sen ünüversitende ayyaşlık ve serserilik peşindeyken ben torba torba çimento taşıyordum sırtımda. sen kimsin lan? bana akıl vermeye çalışır bu ayyaşlar bir de. ufak bir hatasında hemen yaygarayı koparıp patrona gidiyorum "bakın efendim, şu kadar beton israf oldu. hep bu mühendisin hatası." minvalinde. bir dahaki sefere abi çekiyor hepsi. net söylüyorum, mühendislerin herhangi bir şeye faydası yok. ahkam keserler, 3000 lira maaşı beğenmezler. olayları bu yane.

4 yıl okumadım ama, 2 yılda sizden kat kat daha fazla şey öğrendim ünüverzideli loser kardeşlerim benim. aklınızı başınıza alın.
  • (bkz: alaylı olmak)
  • 1 yıllık doktor yerine 5 yıllık hasta bakıcıya muayene olması gereken ustabaşı
  • basit şeylerde evet ama maşşak gerektiren yerlerde o mühendisler usta başını düz yatırıp ters gundiklerler.
  • doğru önerme. özellikle zemin mekaniği ve geoteknik konularında ustabaşılar oldukça iyiler.
  • sonuçta o yapının devlet ve millet karşılığındaki sorumluluğunu kim alabilir? 1 yıllık mühendis mi 15 yıllık ustabaşı mı? yaptığı bir işten dolayı yargılanan bir ustabaşı görmedim ya siz?
  • götümle güldüğüm entry. ustabaşı etriyeyi, demiri bükmeyi bilir ki pratik yaparsan sen de 3 günde öğrenirsin, mühendis ise çeliğin üstüne gelecek dayanıma ve çekme kuvvetine göre olması gerekli çapını, sıklığını, cinsini, hatta elastitise modülünü, çeliğin işlenmesini, tüm etkenlere karşı davranışını, fiyatını, maliyetini evveliyatını kısaca herşeyini bilir.
  • tabii lan manyak mısın dedirten hadise.

onu alanlar bunu da aldılar ;

(bkz: eczacıların doktorlardan güzel olması)
hesabın var mı? giriş yap