• hazine ve maliye bakanımız berat albayrak tarafından ekonomide beklenen toparlanma biçimi imiş. kaynak
  • yaban kazları gibi v şeklinde uçuşa geçeceğiz demek. kaz biziz tabi.
  • gidişata göre x şeklinde dağılacak gibiyiz ama bekleyelim görelim.
  • avuç içi kendinize bakacak şekilde, işaret ve orta parmağınızı açın. yani, bildiğimiz zafer işaretini, kendinize çevirin.

daha sonra ağzınıza doğru yaklaştırın.
    dilinizi bu iki parmağın arasından geçirip, yukarı aşağı sallayın.

işte kastedilen toparlanma biçimi böyle bir şey. tşk.
  • abi toparlanalim da sekil sukula gerek yok... eknomi elden gidiyaahh
  • toparlanmayı tarif ediyorum
    - sağ elinizin işaret parmağı ve orta parmağı ile "v" yapın
    - bu pozisyonda avuç içinizi kendinize çevirin
    - hiç bozmadan parmak uçlarınız yere bakacak şekilde elinizi bükün

her şeyi doğru yaptı iseniz eliniz bir kobra gibi yüzünüze dönmüş olmalı
    şimdi püf noktası geliyor
    baş parmağınızı iki parmağın arasından geçirip yumruğunuzu sıkın.

tebrikler! , berat'ın tarif ettiği toparlanmayı görüyorsunuz.
  • şimdi elinize iki tane kibrit çubuğu alıyorsunuz,yanan tarafları aşağı gelecek şekilde v şekli çiziyorsunuz. bunları tutuşturuyorsunuz ve elinizde yanmayan saplar kalıyor. alın size v şeklinde toparlanma.
  • bir tek bana mı öyle geliyor ama sanki hiç bilmediği bir konuda sorumluluk alan birinin ertesi gün yapılacak toplantı için akşam konuya çalışıp bir kaç tabir öğrenip ertesi gün toplantıda bunları kullanmasına benziyor yaşadıklarımız.
    belki iş hayatınızın ilk safhalarında kimse sesini çıkarmaz ama ülke yönetimde birilerinin işini öğrenmesi beklenemez.
    bu tarz tabirleri kullanınca, yarın, dünden daha iyi olacak dedikçe düzelmiyor ortalık maalesef.
    ayrıca v tipi toparlanma olacaksa biz ne ara kötüye gittik hani her geçen ay daha iyi oluyordu.
    (bkz: sıkılıyorum sabri bunalıyorum).
  • l(büyük harf) şeklinde kalırız. ne reformu oldu da toparlanma olacakmış allasen.
  • vendetta sanıyor kendini, şaka ama çocuk iyice sıyırdı.
hesabın var mı? giriş yap