• edit:valilikten konuyla ilgili özür ve açıklama gelmiştir.olaydaki davranışı abartılı bulmakla birlikte özrü de samimi buldum.
    https://twitter.com/…tatus/1317744269181014017?s=09
    gelen kişinin vali olduğunu anlamadığı için döner kesmeye devam eden dönercinin maske kuralını çiğnediği gerekçesiyle cezalandırılması.
    https://twitter.com/…tatus/1317555393216843777?s=19
  • hiç manipülasyon yapmayın, umursamadığı için değil, maskeyi düzgün takmadığı ve halk sağlığını tehlikeye attığı için dönercinin hak ettiğini bulmasi olayıdır. sen gıda işi yapıyorsun. kurallara uymaman demek yüzlerce insanı hasta etme potansiyelin var demektir.

adamın burnu maskenin dışında, adamı düzgünce uyarıyorlar ama adam davarin önde gideni olduğu için hiç siklemiyor. hah işte adama böyle sikletirler.

senin ne hakkın var halkın sağlığıyla oynamaya? sen kurallara uymuyorsun diye neden ben hasta olayım?

buraları okuyorsa sayın valiye gerçekten samimiyetle teşekür ediyorum. helal olsun.

edit: vali kamuoyu baskısı yüzünden cezayı geri çekmiş. hah işte şimdi tam olmuş. bundan sonra virüslü nefsiyle gıda isi yapan işletmelerden rahat rahat virüs kapabilecegiz bu sayede..
  • döner ustası sanki türkçe bilmiyor gibi hissettiğim video.

edit.
    döner ustası türkçe biliyor.
  • insan gibi "hayırlı işler" diyen sade vatandaşı da siklemeyen esnafın, bu sefer terse gelmesi hadisesidir.
  • protokolde olmadığım halde valinin karşısında bacak bacak üstüne atıp oturmuşum diye validen ziyade yalak kaymakam' ın koruması tarafından uyarıldım. sonucunda hakkım olan plaket ve başarı belgesi bana verilmedi ya. ne üzüldüm ne üzüldüm üç gün yatak döşek yattım. swh.

ankara siyasal okumayan, vali olmamalı. çok net*
  • günaydın, kolay gelsin, iyi akşamlar, iyi günler, hayırlı işler gibi iyi dilek temennilerini; insanlığı siklemeyen, cevapsız bırakan adamlara kılım. maskesini burnunun altına takan adamlara da kılım. ancak bunun cezası "faaliyetten men" mi olmalıdır? orada bir sorun var işte.

yazık eden validir.
  • bize hizmet etmesi gerekenlere, bizim hizmet etmemiz gerekiyor anlaşılan.
  • halkın sağlığı ile oynayan bu kişi karşısında ibb zabıta müdürü işlem yapsaydı, başlığı açan elemanın, dönerciye neler saydıracağını hepimiz adımız gibi biliyoruz.

fakat buna rağmen bu gibi tipler kendilerini yorum yapma yetkinliğinde sanabiliyor işte...

edit: paylaşılan tost makinesi videosunda adamın yüzünde hiç maske yok gibi anlaşılıyordu. burnundan aşağı da indirmiş olsa sakal sandığım siyahlık maskeymiş. bu durumu ise düzeltmem lazım.
  • döner ustası sanırım suriyeli ve ne dendiğini anlamadı bile.
    dönercinin talihsiz kepenk kapatma hadisesi...
  • esnaf bu devirde 10 liraya döner satıyor o esnafı koruyup kollamak yerine yerinde icraat olmuş fakirler ölsün
352 entry daha
hesabın var mı? giriş yap