şükela:  tümü | bugün
 • var olduktan sonra ikinci kez var olamayacağını bildiği için pişkinlik yapan kadındır.

  bu tür insanlar, karışık çerez tabağında ki şam fıstığını seçerek yiyen, her türlü pisliği yapabilecek kapasitede uzak durulması gereken insanlardır.
 • var olmak için kime ihtiyacı olmadığını çok iyi bilen erkek söylemi.
  bi' tek kadınların mı var olmak için erkeklere ihtiyacı yok? ayrımcılık yapmayın.
 • var olmak için erkeklerle sidik yarıştırmasına gerek olmadığının farkına varamamış, içten içe; erkeğe, erkeksiz de güçlü olduğunu ispat etme ihtiyacı duyan kadın söylemi.
 • var olmak için erkeğe olan ihtiyacının, erkeğin var olmak için kadına olan ihtiyacı kadar olduğunun farkında olmayan birinin söylemidir.
 • bkz
 • çoğu zaman, aykırı görünüp o şekilde erkeklerin dikkatini çekmek isteyen bir kadın söylemi olur bu. çok gördüm bu erkek düşmanı görünüp birine aşık olunca da kıçı tavana vuran kadınlardan. kadınların dikkat çekme içgüdüsü çok acayip bir şey.*

  not: bu düşünceyi gerçekten benimsemiş olan kadınlar da var çok az miktarda. onlara değil bu söylediklerim. onlar candır. bir erkeğe bağlanacaklarsa da ihtiyaç için değil gerçekten aşık oldukları için bağlanırlar.
 • (bkz: bunu babana sorsana delikanlı)

  var olmak derken biyolojik olarak var olmaktan bahsediliyorsa içinde bulunduğumuz zaman diliminde yanıldığını açıklamama gerek yok.iddialara göre bundan 200 senede olabilir 2000 senede tam hatırlamıyorum ama dünyada erkek nüfusu tükenecekmiş ve kadınlar kendi kendilerine üremenin yolunu bulacakmış. şimdilik uğraşıp kaynak gösterme zahmetinde bulunmayacağım. ancak o zaman kadınlar kendi kendilerine var olabilirler.

  sosyal hayattaki varlıktan bahsediyorsak ne yazık ki burası isviçre değil. ülkenin halen büyük bir kısmında yabani hayat hüküm sürmekte. ve halen avcılık toplayıcılık yapılmakta. ne toplayıcı nede avcı olmayan birisi bu şartlar altında var olamaz. bunu ancak dişi aslanlar yapabilir.
 • bunu taş devrinde söyleseydin de erkekler patlamış mısırını alıp seni izleseydi güzel kız. sen şu anki rahatını erkeklerin geliştirdiği dünyaya borçlusun. o beğenmediğin ataerkil düzen zaten kendiliğinden olan, sizin de müsaade ettiğiniz, istemeseniz de olması gereken bir düzen.

  bu arada güzel bir itiraf olmuş. güzel bir vizyon eksikliği. "bokunu yıkayamam, yemek yapamama sebebiyle erkeklere ihtiyaç duymamak". bunlar kadınlara atfedilen işlerdir genelde. kimse "tekerleği icat edememe", "elektrik yasalarını bulamama" gibi bir şey dememiş ve malesef dünyayı döndüren yemek yapamama değildir. erkek temizlik ve yemek de yapar bu arada ama yapmak istemez, mesele buysa, çözümü kolay. *
 • bu devirde artık cinsiyetler üzerinden fikir yürütmenin çok yanlış olduğu kanaatindeyim.

  "bu olmasa bu olmaz, onlar şunu yapamaz, bundan acizdir, fakat bu mükemmeldir" vs. laflar pek de çağımıza uygun değil. artık herkes kendine yeter haldedir; bu kadın ya da erkek fark etmez. yemek yapmaktan aciz olmak diye bir şey yok; malumunuzdur ki, internetten her şey öğrenilir ya da hiç olmadı, donmuş gıdalarla geçim sağlabilir. çamaşır yıkamaktan acizlik diye bir şey de yoktur; çünkü hem yıkayıp hem kurutan makineler ve yenil nesil ütüler var.

  bilhassa feminist güruhun anlayamadığı bir gerçek var: erkek egemen bir dünya artık yok. dünya, makinelerin egemenliğinde; artık cinsî ve ırkî özelliklerden münezzeh 'insan' kavramı var.

  üremek kavramıysa, yakın bir gelecekte tarihin tozlu sayfalarına karışacaktır.