• şarkılarında ''imaginary language'' diye cirque du soleil'e özgü bir dil kullanmaktadırlar.
    her şeyiyle ve tek kelimeyle süperdir.
  • diğer cirque du soleil şovları gibi bunuda dvdden seyretmiştim. hatta cirque du soleil - fire within dvdsini de almıştım.

eğer bu şovu dvd'den seyredip şova gidecek olan varsa hafif hayal kırıklığına hazır olsun. dvd çıkalı 12-13 sene olmuş, bu tür gösteri, müzikal, performanslarda şovlar aşağı yukarı aynı kalır ama ekip 2-3 senede bir değişir, bazen şovların içeriğide bu ekibe göre biraz değişir. şu an gelecek olan gösterinin bazı kayıtlarını gördüm ve aklımda dvd versiyonu kalsın istedim. (bkz: olga pikhienko) aynısı notre dame de paris müzikali içinde geçerliydi mesela. tamam garou yok ama en azindan fransızca gelseydi belki gidebilirdim.

neticede büyük bir sanat, eğlence olayı, imkan varsa mutlaka gidin, insanların neler hayal edebildiğini, bir ömür uğraşılarak kazandıkları kabiliyetleri ile size yaşatacakları masalı izleyin, muhteşem müzikleri dinleyin, hayvansız sirk nasıl olur görün.
  • şu sıralar turnelerinin londra ayağında olan cirque du soleil in muhteşem şovlarından sadece bir tanesi. müzik, dans, kostüm ve makyaj uyumu inanılmaz.

--- spoiler ---
    sahnelerin birinde, gökyüzünden düşüp kanatlarını kaybeden ikarus'un önünde fiziksel engelli bir dansçi sadece kollarını kullanarak dans eder ki burdan onun ikarus u temsilen orda bulunduğunu anlariz.
    --- spoiler ---

(bkz: filmlerde metafor imge gönderme arayan salak)

e yolla kardeşim bi video linki diyenler için:

http://www.youtube.com/watch?v=zdp692qgt2q
  • cirque du soleil'in en efsane gösterilerinden biri. ekim'de istanbul'da, erken bilet indirimi var bu ara, kaçırmayın.
  • müzikleriyle, makyajıyla, kostumleriyle, renkleriyle, yercekimine karsi gelen akrobasisiyle, isik ve muzik senkronuyla insanı eriten, heyecanlandıran, bu dunyadan alan muthis show
  • insanı hayal alemine götüren ve orda yaşamasını sağlayan muhteşem gösteridir.trapez gösterilerinin kiminde kendinizi tutamayıp yok artık dersiniz.buna sadece bir sirk gösterisi denilemez.
  • natacha atlasin vokalleriyle eslik ettigi, cirque du soleil soundtrack'i.
    varekai cingene dilinde "her nerede" anlamına geliyor.
  • bu gosteri extravaganzanın karesidir. hatta kupu bile olabilir. gerci cirque du soleilin butun gosterileri superdir. ama bu ayri bir sahane geldi nacizane ruhuma.
  • tv'nin yeni renklendigi donemlerde ki fransiz cizgi filmelrini animsatan sahneler var...
    her saniyenin keyfini cikartiyorsunuz, cikarttiriyorlar!!...bazen nereye bakacaginizi sasiriyorsunuz, bazen de bir noktaya kilitleniyorsunuz; bazen show mu daha guzel, yoksa muzik mi dinlenmeli ayrimina varamiyorsunuz!!....ve bir bakiyorsunuz,,saatleri de showlarinin parcasi yapip ucurmuslar..
  • kanada'lı gösteri grubu cirque du soleil'in -güneş sirki- en güzel bölümlerinden biri -alegria'yla birlikte- yönetmeni dominic champagne'dir. ayrıca natacha atlas'ın seslendirdiği soundtack'inin de adı olur. gösterinin albümündeki parçalar ingilizce, fransızca ve ispanyolca'dır bunun yanında çingene, hint ve afrika ezgileri de yer alır. gökyüzünden yapayalnız bir adam düşer ve varekai'nin hikayesi başlar...
hesabın var mı? giriş yap