• sevgili musa siz hayatınızda hiç tarla görmediğiniz için bilemiyorsunuz tabii. meyve sebze yetiştirilirken ölen öldürülen hayvanları bilmediğinizden diğeri canice geliyor tabii. halbuki hayvan sayısı olarak, can olarak baktığınızda tarlada daha çok hayvan ölüyor bu durumda sanırım siz yaftaladığınız gruptan da daha acımasız oluyorsunuz. nasıl bu kadar cani ve acımasız olabiliyorsunuz aklım almıyor. en iyisi hiçbir şey yememek. böyle oturmak sonra açlıktan ölmek. riyakarsız bir sevgi pıtırcığı olmak ölmeyi gerektirir ne yazık ki.
  • o yediğiniz domatesler zeytinler tarlada bahçede yetiştirilirken daha iyi verim alabilmek için böcekler, karıncalar, solucanlar öldürülmüyor mu sanki andavallar?
    siz görmeyince hayat günlük güneşlik olmuyor.

ha siz kuzunun canını karıncadan üstün tutuyorsunuz, doğru.

hem cahil hem salaksınız.
  • (bkz: hezeyan)
  • evet et yerken kendimi biraz öyle hissediyorum. yabani duygularım ortaya çıkıyor.
  • sebze ve meyveleri canlı canlı doğradığından, cayır cayır pişirdiğinden bihaber yeni yetme vegan serzenişi.
    soya tarlalarında çalışan kadın ve çocuk işçileri sömürmekten farklı bir acımasızlık sayılmaz.
    insanoğlu senin istediğin düzeyde acıma duygusu ile hareket etseydi homo erectusa bile ulaşamazdı. acı ama gerçek.
  • kendisi gibi düşünmeyen insanları acımasızlıkla suçlayabilecek bencil insan söylemidir. sanki (bkz: hayvanlara eziyet)i biz tasvip ediyoruz. hatta eziyet edeni yakalarsam çok kötü öpüyorum. hikayelerim fazlaca var bu konuda.

(bkz: vegan deyimdi entel gözükeyim)
    birde unutmadan söyleyeyim, kendisini vegan olarak adlandıran çevremde kim varsa kaç kere peynir ve tereyağı tükettiğine tanık oldum. hatta yakın arkadaş, 32 yaşında sıfır beden kadının (bkz: ciğer) yediği gözlemlenmiştir.
  • keşke bitkilerin dili olsaydı da çektikleri acıları anlatabilselerdi. (bkz: ham meyvayı kopardılar dalından)
  • doğa en doğru yolu gösterir. güçlü olan güçsüzü yer.
  • etyemeyen toplumlarda rahatlama mevcuttur, dahası vegan olanlarda inanılmaz temiz bir ruh hali mevcuttur. ruhsal arınmanın ilk şartı da vegan olmaktan geçer, ağzı olan konuşuyor ama hayvansal gıdalar çok zararlı.
hesabın var mı? giriş yap