• venom'un bir villian olarak motivasyonu, symbiote tarafının spider-man'e olan nefreti ve eddie brock tarafının da peter parker'a olan nefretidir. venom'u "örümcek adam" için bu kadar tehlikeli yapan şey, kendinden ölesiye nefret eden iki organizmanın tek vücut haline gelmesidir. hatta örümcek adamı bu kadar zorlamasının asıl sebebi ise symbiote'un geçmişte ki örümcek adamla olan ilişkisidir. symbiote, peter parker ile birleştiğinde onun tüm geçmişine, düşüncelerine, planlarına, taktiklerine kısacası her şeyine ulaşabilmiştir. ondan ayrıldığında da bu bilgileri beraberinde götürmüş ve venom olarak ona karşı kullanmıştır. benim için venom budur.

işin bir de carnage boyutu var.. carnage'in güçlerini venom'a koyup, içinde ki adamı kader mahkumu yapıp, nefretten yoksun, çaresiz ve bir uzaylı ile anlaşmaya varan karaktere dönüştür. abi yaptığın proje o kadar zorlama bir proje ki venom'a ağ bile attıramamışsın. sonra düşünmüşsün ne yapsam ne yapsam nasıl bir güç versem bu adama demişsin... izliyorsuz ki 40 yıllık venom sanki prototype oyununda ki gibi vücudundan sağa sola organik madde fırlatıyor. karakterlerin lorelarına özen niye gösterilmiyor anlayamıyorum. eğer o firma olarak o karaktere tam anlamıyla sahip değilsen niye çekiyorsun bu filmi? tom hardy isterse atcağnız mı aşağı kendinizi ekip olarak? sayısız spider-man evreninde bir sürü venom var ve tek bir tanesi bile fragman'da yoktu.

özetlersek; intikam duygusundan yoksun bir venom(spider-man'a karşı) boktan bir karakterdir. fragmanda, ne okuduğum ne de izlediğim bir spider-man ürünüyle karşılaşmadım. bu bence marvel etiketi taşıyan bir film için üzücü bir şey. marvel sonunda suicide squad'dan daha kötü bir film çıkarmayı başarıyor galiba..
  • fragmanı venomdan çok prototype oyununa aitmiş gibi duran anti kahraman filmi.
  • tom hardy başkan için izleyeceğim filmden çok tom'un performansını merak ediyorum.
  • venom orijin hikayesini orijini olmadan anlatmaya çalıştıkları yeni anti-hero filmi. spider-man olmadan venom'un görünüşünü dahi açıklayamazsınız aga. hangi nedeni sunarsa sun "siktir lan" bakışı atacağımız kesin. venom'un normal hali o ufacık kutuda gördüğünüz sıvı akışkan halidir. ilk örümcek adam'a yapıştığı için insan formunu ve örümcek adamın kıyafetini kopyalar. eddie brock ile birleştiğinde bu sayede hem örümcek adamın spidey-sense gücünden etkilenmez hem spidey'nin kimliğini bilir.

bu yüzden venom, spider-man'in en azılı en korkunç düşmanıdır. animated serisinde dahi bu korkunçluğu yansıtabilmişlerdi ama şimdi sen spider-man'i bu filme eklemezsen biz hiçbir şekilde mutlu olmayız. gerçi tom holland'ın peter parker olarak 10 dakika gözükebileceği haberini okumuştum. umarım doğrudur.
  • içinde venom olmayan venom filmi. kimsenin hevesini kırmak istemem fakat film tam da fragmandaki gibi olacak, kostümü falan çok göreceğimizi zannetmiyorum. ayrıca o ellerden çıkan şeyler falan nedir? saçma olmuş gerçekten.

film bence erken. 2. spider-man filminde ucundan gösterip, en azından temayı kazandırıp çıkarıcaklardı bu filmi. ne yapıyım ben siyah spider-man köstümsüz venom filmini?
  • bu eddie brock çizgi-romanlarda nasıl birisi bilemiyorum ama sam raimi'nin tren enkazı spider-man 3'de gayet itici birisiydi. zaten venom da filmin kötü karakterlerindendi. solo filmdeyse eddie kahramana dönüştürülmüş. tüm iticilikten ve kötülükten arındırılmış gibi görünüyor. filmin kötüsü drake'in (riz ahmed) ofisine gidip röportaj ayağına herifin ne pislik birisi olduğunu ortaya çıkarma girişimleri, evine gelip simbiyotu almak isteyen adamlara istemeden zarar verince "pardon" demesi... "eddie aslında kahraman, her şeyi göze alıp gerçekleri araştırıyor ama simbiyot bulaşınca anti-kahramana dönüşüyor. hatta o kadar iyi birisi ki simbiyot kendisine bulaşınca 'gel anlaşalım, sadece kötüleri cezalandıracağız' deyip bir nevi the punisher'a dönüşüyor". yani fragmandan anlaşıldığına göre böyle bir eddie/venom filmi izleyeceğiz.

sony kötü bir karakteri merkeze koymak istememiş besbelli, bu yüzden eddie'nin iticiliğini törpüleyip onu anti-kahramana dönüştürmüş. spider-man'siz olmaz, diyenlere de hak vermemek zor. ama bakalım nasıl olacak. beklentim az. zira sony genelde iyi film yapan bir stüdyo değil. venom'un batıp batmayacağını merak ediyorum. batarsa sony'nin 10 yıldır başlatmak için uğraşıp durduğu universe başladığı gibi bitebilir. galiba bu yüzden universe'ün yeni filminin (silver and black) çekimlerini erteletti. batmasa bile çok kötü eleştiriler gelirse de universe zarar görebilir. universal'ın dark universethe mummy'den sonra rafa kaldırıldı mesela. bu arada heyecan az, ama en azından aksiyonlu film yerine karaktere odaklanan bir film yapılırsa ve karşısındaki kötüleri de (carnage ve drake) güçlü işlerlerse sevebilirim filmi. bekleyelim görelim.
  • (bkz: lethal protector)

ayrıca fragmanda riz ahmed çok iticidir. o ergen sesiyle konuşması, çocuk suratıyla symbiote'a bakışı falan. cıx.

bi de ağzını yaya yaya simbayot simbayot diyen kadının ağzına fırın küreğiyle vururum.

*fragman müziği aynı zamanda infinity war'un fragman müziğidir.
  • fragmanı izlerken carnage, venom, spider mansiz venom... hepsini siktir edip tom hardy'e odaklanan bir ben varım herhalde. adam şizofren karakter havasını o kadar muazzam yansıtmış ki "bu hangi seviye başkan" bakışlarıyla izledim. yürürken kendi kendine konuşması filan çok doğal duruyor lan. daha öncede gördük böyle sahneler de ya yetersiz oluyordu ya abartı adam cuk oturtmuş. fragmana göre değerlendirme zor belki ama beklediğim gibi bir performans gelirse tom hardy, heath ledger'den beri izlediğimiz en iyi villain perfomansını bile sergileyebilir. loki filan hikaye kalır yani.

bu oyunculuğa da yazık etmeseler keşke. bir sürpriz olsa da spider man'e dair bir şey görsek. sony bi kıyak yap be abisi. marvel zaten dünden razı. hadi ilk spider man'e sonra eddie'e yapıştı olayı olmuyor. bari eddie'yi bırakıp spider man'e filan gitsin, sonra eddie geri almak için çabalasın filan. 10 saniyede bile basit bir senaryo çıkıyor lan. elinizde çizgi romanı yalayıp yutmuş adamlar, profesyonel senaristler var. kullanın bunu. (boş hayaller kurmak böyle bi şey ama olsun)
  • tom holland'ın kısa bir rolü varmış peter parker olarak. fragmanda etkileyici sahneler var. bakalım ekim gelsin de hele.
  • poster hoşuma gitti, yayınlanna fragman da fena durmuyor, dünyaya tam hakim değilim ama zevkli birşeyler gelecek gibi. heyecan.

her eve imdb
hesabın var mı? giriş yap