• 3 gün önce köpeğimi bir sokak köpeği ısırdı. acilen gece açık olan bir veterinere gittim, haşırt 1.500 tl, aslında 1800 istedi, pazarlık ve nakit ödeme karşılığı 1.500 tl ye düştü, aynı veterinere bir gün sonra kontrol amaçlı gitme gafletinde bulundum, haşırt 640 tl. bu kez d e 775 tl istediler, nakit olursa 640 olurmuş, her ikisinde de hayvanı bırakıp gidip atm den para çektim

sıkı durun tedaviyi yanlış yapmış, hayvanın ayağı enfekte oldu. bugün insan evladı namuslu başka bir veteriner beni bu girdaptan kurtardı. daha çok iş yaparak sadece 250 tl aldı. 250 tl aldı diye yazarlardan bu durumu da eleştiren biri çıktı, niye az almış diye, o na da helal olsun

gerçek şu ki veterinerlerin çoğu insanları zayıf noktalarını yakalayıp acımasızca geçiriyorlar.

ablamin aynı gün ayak bileğinde 2 kırık oluştu. özel bir doktora gitti, 4 tane film çekildi, 1.100 tl para verdi

nedir bu veteriner terörü, lütfen sizde yazın..

edit: kazıklayan veterinerin ismi kartal atalar da bulunan vet34. google yorumlarında puanı 4.9, sanırım yorumlar fake, sakın bu google yorumlarına aldanmayın, google a da yazdım durumu…

yardımcı olan, övdüğüm veteriner ise kozyatagında, marmara caddesin de calışan pet way. ayça hanım.. düzgün bir insan. ben burayı eskiden o semtte oturdugum için biliyordum. diğerine paçayı kaptırmamın nedeni kartal uğur mumcu da oturmam, gece yarısi panikle açık veteriner aramamdan kaynaklanıyor
  • bence de biraz abartı gibi. 13-15 bin tl borçluyuz hala bir canımız yüzünden
  • bir kesi için iç dış parazit ankara'da 200 lira karma 1 aşısı 250 lira karma 2 250 lira bu aşılar yeni sahiplenmiş olduğunuz bir kedi için ciddi meblağlar
  • doktor değil esnaf olmalarından kaynaklıdır. para kazanmayacakları, ya da aşırı fazla kazanmayacakları bir hayvanın acısı hiçbir şekilde siklerinde olmaz götüne tekmeyi koyup atarlar dışarı. abd sağlık sisteminin nasıl çalıştığını ülkemizdeki veterinerleri inceleyerek öğrenebilirsiniz.

yaşadıkları yerde binbir türlü acı ve işkence çeken hayvanlarla ilgili hiçbir sorumluluk hissetmezler. sokak hayvanlarına hiçbir yardım, bakım, kısırlaştırma desteği vermezler. onlar için dünyada sadece zengin sahipli ev hayvanları vardır. o hayvanları da sahipleri sokağa terk ettiği zaman onlarla da ilgilenmezler. ülkedeki sokak hayvanı sorununu yaratan unsurlardandırlar.
  • köpeğimin anal kesesi enfeksiyon kapmış, vete götürdüm muayene ücreti 400 tl, kulak falan temizledi muayene dediği bu ekstra bir şey görmedim. köpeğimin anal keselerini parmakla kontrol etti 350 tl aldı, tanıyı koydu bir de enjeksiyon yaptı ona da 350 çekti. 1100 lira ile ayrıldım ama bitti mi? hayır. 4 gün daha gel iğne yapacağız dedi, her biri 350 tl. dedim iğne yapma bunun ilacı yok mu diye sordum telefonu çaldı bakmam gerek dedi. kulak misafiri oldum oğlunun düğünü varmış. para lazım yani. geldi ilacın etken maddesi farklı olmaz iğne yapmamız lazım diyor ısrarla ilaç yaz dedim yazmadı herif. iğne yapacak illa alacam 350ni diyor. gitmedim bir daha oraya çok zor durumda kalmadıkça gitmem.
  • turist avcısı sarı taksilerden farklı yoktur gittiğinizde öperler.
  • hayat pahalılığı bahane vatandaşı kazıklamak şahane.
  • en acemi dönemimde “bu kedinin hiçbir şeyi yok “ demek için 130 lira almıştı hiç unutmam.
  • konjonktürel değildir. veteriner olsun avukat olsun siyasetçi olsun bunların ve benzerlerinin asıl odağı paradır ve üstüne bahçeli hatta havuzlu evdir.
    yanlış mıyım?
  • bazı hekimlerin para hırsının her şeyin önüne geçmesinin doğruluk payı olmasıyla birlikte çoğunlukla sistem problemidir. veteriner hekimlerin hastalarının sevimli, savunmasız, duygusal bağ kurduğumuz canlılar olması veteriner kliniğinin bu sistemdeki çoğu işletmeler gibi kapitalist bir işletme olduğu ve esas amacının kar olması gerçeğini değiştirmiyor. bu işletmeler hayır kurumu değil. elbette bu daha insancıl olabilir ve olmalıdır da. sadece buradaki kapitalist perspektifi vurgulamak istiyorum. bence bu konuda devletin hayvan hastaneleri kurması ve hekimin maaş ile çalışmasından ötürü kardan önce hekimlik vasfını öne koyması birçok sorunumuzu çözecektir. bugün doğru düzgün bir klinik açmak milyon lirayı bulur. böyle bir yatırım yapan insandan karı geri plana atmasını bekleyemeyiz. kapitalizmi eleştirmeden veteriner kliniklerini eleştirmek tutarsızlık olur.
hesabın var mı? giriş yap