şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---
  bu bölümde, "slayer'ı öldürdüm vatana millete hayırlı olsun" müjdesini vermek için warren'ın girdiği deamon barda the misfits yorumuyla glen danzig'in "die, die my darling" parçası çalar.
  --- spoiler ---

  düzeltme: müzik azmanı ron jeremy, "ilk albümleri the misfits adıyla yayınlandı (kaydedildikten 17-18 sene sonra) diğer albümler misfits adıyla yayınlandı. 'die, die my darling' de misfits albümü earth ad'de yer alır. glenn danzig de zaten ilk dönem misfits solistidir" diyor ve ekliyor, " aslında beste glenn danzig'in olduğuna göre, danzig bestesi lafı da yanlış olmaz. glenn danzig şarkısı olunca, sanki sadece o söylüyormuş da, misfits cover yapmış anlamı doğuyor." aslında buffy the vampire slayer ost'de the misfits diye geçiyor ama ron jeremy'i mi kıracağız. konuyla ilgili olarak bilgi ve görgüsünü artırmak isteyenler kendisine danışabilirler.*
 • heroes'un 3. cildine verilen ad.
 • gördüğüm en enteresan tanıtım videosu ile beraber duyurulan, queens of the stone age'in merakla beklenen 7. stüdyo albümü. prodüktörlüğünü mark ronson üstlenmiş.

  (bkz: umutlandırıp utandırmayın)

  15.06.2017 editi: albümün ilk single'ı the way you used to do an itibariyle yayınlandı. alıştığımız qotsa sound'undan biraz daha az rahatsız edici, daha bir radyo dostu gibi gelse de yine qotsa, yine viagra etkisi yaratan harika bir parça. albümü de merakla beklemeye devam ediyoruz.

  10.08.2017 editi: alın size the evil has landed. ben ilkinden daha çok beğendim bunu.

  son edit: albüm çıktı. yumulun.
 • qotsa'nın ağustosta çıkacak yeni albümü. 2. şarkı olarak here we come'un 1 dakikalık kısmı youtube'da yayınlandı. albümü ya çok seveceğiz ya nefret edeceğiz gibi.
 • albumu dinledim ve sunu soyleyebilirim, yayinlanan sarkilar albumun en kotuleri gibi. bir onceki album kadar(bkz: ...like clockwork) elegant bir album degil,daha hareketli. zaten mark ronson produktor olmasi nedeniyle boyle bi yone kaymalari normal diye dusunuyorum

  feet don't fail me now ve domesticated animals albumun bombalari zannimca.
 • albüm için ilk izlenimlerim biraz them crooked vultures havasında olduğu. asla bir like clockwork olamaz. bunda yeni prodüktörlerinin de payı var gibi.

  edit : dinledikçe hoşuma gitti albüm.
 • bugun itibariyle komplesi spotify semalarina dusen queens of the stone age albumu. ilk turda aklimi alan bir sarki olmadi ama calisirken dinledim. bir tur daha donsun, bakalim duruma.
 • yeni olmuş, kötü olmamış.. ama daha iyileri de olmuştu. ilk dinleyişte birazcık hayal kırıklığı yaratıyor sanki... yani sürükleyici şarkılar var ama albümün tamamı eskilerin tadını vermedi.. yine de van leeuwen'nın gitarını duymak her aklı başında insana iyi geliyor olmalı.

  (bkz: queens of the stone age)
 • josh'un sesini farklı şekillerde gösteren hızlı, dinamik, funk esintileri bile olan garip ama güzel bir albüm olmuş.
 • ilk 5 dinleyişimde josh homme'un bu tarz ile kolaya kaçtığını ve çok iyi bir albüm olsa da fortress ve belki the way you used to do dışında öne çıkan bir şarkı olmadığını, bu albümü sadece yapabildikleri için yapmış olduklarını, benzediği vulgaris ve bir önceki albüm ...like clockwork kadar da özel olmadığını, onlar için zorlayan bir şey olmadığını söylüyordum. hala da haksız olduğumu düşünmüyorum.

  grubun en sevdiği albümü qotsa '98 olan benim için pek de sorun değil bu, asıl hedefledikleri kişi belli ki ben değilim.

  ... ama daha fazla dinledikçe işler değişmeye başladı, homme resmen "haklısın ama ben seni dans ettireceğim ve buna bayılacaksın" diyordu. albümü özel yapan kısmı da bu. kabullendikçe ve bu şekilde baktıkça aldığım keyif çok daha arttı. o yüzden "bana regular john verin" diye havalı havalı konuşamayacağım, sonuçta eldeki bu, ve keyif alıyorum. belki asıl bana hitap eden albümleri kadar her zaman dinletemeyecek, ama upbeat bir havamda yerimden oynatacak bir albüm istediğimde dinleyeceğim şey bu olacak.