• denk gelmisseniz bilin ki eski bir yapidasiniz.
    neye gore eski denilebilir elbet.
    lakin visam lord varsa bir meskende orasi eskidir.
    muhtemelen tuvaletin duvar renginde boyalı olabilir dışı ya da borusu boyalidir illa.
    yukarida asilidir hep.
    yaninda plastik zincir sallanir bazisinda metal vardır ki o bayagi eski oldugunun kanitidir.
    bir suru yasanmislik vardir o meskende. ne insanlar yasamistir, ne hayatlar ne sekilde degismistir kimbilir.
    ama tum bunlar olurken visam lord vazifesini kusursuz yapar hep.
    insanoglunun visam lord ile karsilastigi yer, hep kendiyle basbasa oldugu, turlu sacma seyler düşünüp aslinda hic bir sey düşünmediği bir yerdir de.
    tuvalettir.
    diskiladigi, kendisine artik hicbir faydasi olmayan besin artiklarini vucudundan attigi yerdir.
    kendi bunyesinden cikanlardan igrenir bazen...
    iste o zamanlarda visam lord tum surece son noktayi basariyla koyar.
    kenardan sallanan zinciri ya da ipi cektiginizde bir homurtuyla su tahliye olur.
    yillarca bu gorevi yerine getirmis bir visam lord ile karsilasinca ve hatta orjinal tahliye zinciri duruyorsa aklima ilk gelen sey "acaba hayatta hangi konuda boyle net calisiyor ve her seferinde ayni sonucu elde edebiliyoruz" sorusu olur.
    gecenin yarisinda bir sifondan bu kadar anlam cikarmak neden bilemedim ama bugun bunu düşündüm.
    alt tarafi bir suyu kusursuzca tahliye eden basit mekanizmali, ustu beyaz boyali bir sifon iste dersin.
    ama olsun biz hayatta bu kadar basit seyleri bile boyle yapamiyoruz ya o daha garip.
    neyse sifonu bir kez daha cekeyim artik, yeter bu kadar visam lord guzellemesi.
  • genellikle barlarda sarhos kafa isemeye tuvalete gidildiginde kafayi kaldirinca* dikkat çeken sifon markasi. sarhos sarhos "aaaa lord" der gulumsetir insani, bu gunlerde lord 2000 modeli pek bi moda.
  • sifonların lordu...birde 88 modeli vardır,bu da yandan çekmeli...
  • bi sifon için daha havalı isim bulunamazdı heralde.sanırın sifon star wars karakteri...
  • her gördüğüm de "selam sana ey william lord!" diyerek selamladığım zincirli su bidonu...
  • adına soktumumun sifonudur resmen. adını yıllar sonra öğrendiğim iyi oldu, artık bol bol sövebilirim. ulan çocukluğum bu sifonun korkusundan wc'ye girememekle geçti. işerken neyse de diğer türlü nedense 10 yaşına kadar korktum bunlardan, kabus gibi günlerdi amk. iyi ki piyasadan kalktı da bok var gibi hep adamın tepesine konulup baştacı olan bu lord'dan kurtulduk, hep o su kafamdan aşağı boşalcak korkusuyla yaşadım yıllarca :( . adı da çok manidarmış, wc kapısını açıp bunla karşılaşınca saygı duruşuna geçip, tuvaleti 10 saniye içinde terkederdim harbiden de benim lordumdu..
  • visam lord 88 olan modelinde 88 bitişik yazılırdı, ben de küçükken nedense 88'i ayırt edemeden "visam lordos" diye okuyordum. bir de çamaşır makinamızda almanca terimler yazardı. misal: pflegeleicht, energiesparprogramm vs.
    bunları da yazıldığı gibi okuyunca, ben o tuvalette fıttıracak gibi oluyordum.
  • visam lord... okumayı öğrendiğim günden bugüne kadar (yaklaşık 15 sene), en rahata erdiğim zamanlarda (yaklaşık günde 3-4 defa), yakın dostum ve hala beni en derinden düşündüren tek şeysin... evet! 15 yıl boyunca senin anlamını kavramaya çalıştım. kimsin sen visam, nesin ey lordum (?)

temsili resim:

http://www.akininsaat.com.tr/…glfm0oc7xr9yq1j6z.jpg
  • sözlüğe bir daha gelindiğinde alınacak nicklerden. visam lord'u her görüşümde ropdöşambırla sıçan fularlı bir adam belirir aklımda.
  • (bkz: geberit)
hesabın var mı? giriş yap