• iki iyi kaleci. ikisi de "maç kazandıran kaleci" sıfatını hak ediyor. onur kıvrak çok yetenekli ve kendini geliştirmeye devam eden bir kaleci. yaşadığı sakatlık dönemi sonrası yeniden formunu bulmaya başladı. volkan demirel ise tecrübe açısından önde. bir trabzonspor taraftarı olarak şu aşamada milli takımın kalesine volkan demirel'i koyardım. ama yakın gelecekte kaleyi onur kıvrak'ın teslim alacağını düşünüyorum.
  • volkan koşarak oynar heykel gibi durarak oynasa koşmadığı için gerçekten heykelinin dikilerek haftasında takımdan gönderileceğini bilir recep daha az koşar yeri bellidir kaleye bakınca hani benim recebim demezsin orada bekliyordur.
  • saçma kıyas.

volkan'ın iyi olduğu zamanları izlemek isteyen fenerbahçe schalke maçını izlesin.
  • onur evet çok iyi ama volkan da bu seneye kadar süperdi. ne kadar çabuk unutuyoruz. volkanın ne maçlar kurtardığını, ne puanlar getirdiğini. örnek vermek gerekirse sadece bir maç süper finalde yani play off daki maçlarda volkanın dünyaları kurtardığı maç arenada 2-1 kazandığımız maç hani. e bu aksam da onur kurtardı dimi bir sürü. e sonuç ne oldu peki maçı kurtarabildi mi?
  • ikisi de zeki ve çeviktir, lakin ahlak konusunda teki için derin şüpheler mevcuttur!!
  • hiç düşünmeden volkan demirel dediğim karşılaştırma. çünkü biraz düşünsem onur kıvrak derim.
  • genel olarak bakınca, volkan'ın kariyerinin en iyi dönemleri onur'un şimdiki halinden daha iyiydi. diğer yandan onur da daha 25 yaşında, 22 yaşındaki hali volkan'ın yapma volkanlı gençlik yıllarından daha iyiydi.

bugünü karşılaştırırsak onur daha formda. genel olarak hangisinin daha iyi kaleci olduğu konusunu ise 5-6 yıl içinde göreceğiz kanımca, nihayetinde aynı kuşağın oyuncusu değiller.

edit: tabi yıllardır gol yemeyen aykut erçetin varken türkiye'nin en iyisi kim diye tartışmak saçma. *
  • tolga zengin varken bahsi geçmeyecek ikili
  • biri rüzgar nereden esiyorsa o doğrultuda performans gösteren kaleci.diğeri her daim elinden geleni yapmaya çalışan kaleci. gereği olmayan bir karşılaştırma.
  • onur kıvrak'ın hem kalitesiyle hem de futbolcu kişiliği ile açık ara önde olduğu karşılaştırma.
hesabın var mı? giriş yap