• uzun zamandır bu kadar acı ve bu kadar güzel bir haber görmemiştim. theunis botha adlı bir göt lalesi, uzun yıllardır avcılık yapmaktaymış.

birbirinden dünya güzeli, kirpiğine kurban olunası, sevmeye kıyamayacağınız canlıları öldüren bu katil ruhlu pezevenk; toplu ava çıktığı sırada, filleri gözüne kestirmiş. mala bak! töbe allahım. neyse 3 tane fil var zannederken, gözden kaçırdığı 4.fil yandan çıkıp, hortumuyla bunu havalandırınca, yanındaki bir başka pezevenk bu fili vurmuş. vurulmanın etkisiyle yere düşen filimiz, kendine zemin olarak neyi seçmiş?

işte hikaye burada güzelleşiyor...
    filimiz, suratına tüküremese de, son nefesinde bu yavşağın üzerine düşerek, adamı ezmek suretiyle gebertmiş.

adamın karısı ve 5 çocuğu varmış da bik bik bik... öldürdüğü o canların da yavruları var, sevdikleri var, pazar kahvaltıları var...

bu arada her av muhabbeti döndüğünde, aklıma cem boyner ve ufuk güldemir geliyor.

hadi ufuk güldemir'den beklenir, (ayının penis kemiğiyle kokteyl karıştırma zevkinden filan bahsediyordu adam ya...) lakin cem boyner ve bu vahşiliği aklımla kalbim hiç almadı, hala da almıyor. çok şefkatli bir adam gibi gözüküyor dışardan gözüme. e o zaman aga bu ne?

neyse...
    tüm ava gidenlerin bu adamla benzer kaderi paylaşması temennisiyle, yazımı sonlandırıyorum.

oh olsun lan! yaşasın fillerin, leoparların ve aslanların kardeşliği....

hakuna matata amk.

haber de şurda en az üzünçlü foto içeren buydu.
  • avcılık spor değildir. ne zaman filin eline de bir tüfek verirsiniz o zaman spor olur.
  • muhteşem bir olay. tablosu olsa evime asarım. o derece tatlı.

açıkçası balık avını seviyorum, işim de bu aslında tekne kaptanıyım.
    domuz avına, tavşan avına gittim daha önce. çok hoşlanmadım ama gidilebilir.

ama uçağa atlayıp, afrika'ya gidip, nesli tükenmekte olan ve yiyemeyeceğin bir hayvanı zevk için öldürmek orospu çocukluğudur, hatta ve hatta ala gavatlık, amın oğulluğudur.

ölmesi iyi olmuş. 7 milyar insan var. fillerden ise zorlasan birkaç bin tane. arz-talep.
    fillerin insanlardan değerlidir.
  • spor amacıyla avlanan insanlar, benim gözümde işid teröristlerinden bile beterdir. bu yüzden filin ölümüne bir hayli üzülsem de, en azından giderken bir yaşam teröristini daha yanında götürmesi, gönlümü bir nebze de olsa ferahlatmıştır.
  • (bkz: ic yagi eriten haberler)

keske fil olmeseymis tabi. gergedan avlayanlari direkt vurup olduruyorlardi, her hayvan ve her park icin yapilmali bu.
  • güzel bir haberdir. bu avcı tayfası olacak ibne sürüsüne oldum olası gıcığımdır.
  • adamın arkasında 5 çocuk bırakmasına üzüldüm. üzüldüm derken, bu adamın üremiş olmasına yani... umarım okurlar ve babaları gibi eşek olmazlar.
  • spor la çoğalan beyinsizlerin avcılığı bir spor dalı olarak gördüğünü gösteren vahim olay.

fil dişi var bildin mi ha işte...
hesabın var mı? giriş yap