şükela:  tümü | bugün
 • ingiltere kraliçesinin protokol yemeklerini verdiği yerlerden biri. ultra zengin evlerde hani böyle tuzluk istemeli kara mizah yaptığımız uzun yemek masaları olur. başka bir mizansenle anlatacak olursak ramazanlarda filan rekor denemeleri yaparız, plastik masaları yan yana dizip en uzun masayı yapmaya çabalarız. fotoya verilen isim her şeyi özetlemiş görgü.
 • londra'nın dışında windsor kasabasında geniş bir alana yayılmış, dünya üzerinde en uzun zamandır sürekli olarak yaşanılan kale . ingiliz kraliyet ailesinin soyadıyla aynı adı taşır. içinde ki görkemi anlatmaya kelimeler yetmez. frescolar, tablolar, mobilyalar, avizeler şu bu derken içinde 5 saat geçirmiştim. üstüme kitleyip gitseler itirazım olmazdı. muhteşem bahçeleri o bahçelerde ki çiçekleri de çok güzeldir, kendileri de bunu bildikleri için bahçeye girişe ayrı para isterler. ayrıca (bkz: queen mary's doll house) u görmek için sıra beklenen yerde üstünde gallipoli yazan toplar bulunmasına rağmen hiç bir açıklama olmaması da ayrıca ilgi çekicidir. buraya girerken aldığınız bileti kaşeletmeniz halinde aynı biletle bir sene boyunca ücretsiz de girebiliyorsunuz.

  edit:şuradan
 • londra'ya yakınlarında olanın bitişiğinde eton college vardır.
 • dünyanın en güzel kalesi. 11. yüzyılda yapılmış ama hala çok görkemli bu nasıl bir iş aq. girişi 17 pound o biraz koyuyor ama içinde 3 gün gezersin öyle bi yer. bazen kraliçe orda oluyor o zaman bayrağı göndere çekiyorlar, ben gittiğimde kraliçe ordaydı mesela.
 • sol frame'de aniden görünce "winston'un yeni sigarası mı çıkmış" dedirtendir.
 • şato arazisindeki st george şapelinde batı girişini arkanıza aldığınızda ilk solda prenses charlotte anıtı bulunuyor. gözlerime inanamadım. sanki heykellerin hepsinin üstüne ayrıca örtü serilmiş gibi ama örtü de anıtın parçası yani taş. mükemmel işçilik. örtünün altından belli olan vücut hatları ayrı ayrı hayranlık uyandırıyor.

  anıt doğumda ölen prenses charlotte içinmiş. örtülü kadınlardan biri mevta diğerleri de ağlaşanlar.

  meşhur 8. henry ve pek sevgili oğul anası eşi jane seymour da bu şapelde yatıyorlar ayrıca.
  bu arada anne boleyn tower of london'daki şapelde.
 • .net icin bir ioc tool'u. web api, mvc, gibi sistemlere entegrasyonu kolay, facility ozellikleri yeterli olan zamazingo.