• worms armageddon'dan daha iyi olduğu kesin zira bir sürü harita, ek silah ve paketler, haritalar var. şu worms'ü ölsem 3 boyutlu oynamam. o 2 boyutlu çizgi dünyanın verdiği zevki kim verebilir lan başka ?

haritada kar yağsa ben bilgisayar başında üşürdüm,
    rüzgar esse sanki roketi fırlatırken silah elimden kayıyor gibi olurdum,
    yukarıdan kutu düşerken sanki gökten kemik yağıyor gibi mutlu olurdum.(kemik ?!, selam ben beethoven)

jetpack ve paraşüt kullanabilmek, rope kullanabilmek bizler için birer fark yaratan statüydü. hele hele bungee kullanabilmek baya überdi.

en sevdiğim şey ise 63'den sonra çileye girme hesabı torch ile toprağın dibine girip üzerimi metalle örtmekti.

ben seni çok seviyordum lan worms. olm, bak duygulandım, odalarda ışıksızım.
  • bana ayar vermi$ oyundur.

uzun süre oynamadıktan sonra, el bombasını amele gibi fırlatmam ve kafamda patlaması sonucu, allahın solucanı bana "insufficient intelligence" demi$, yerin dibine sokup, cdyi kırmama sebebiyet vermi$tir.
  • şu sıralar özlemekte olduğum oyun. bu oyun çıktığında 5-6 kişi bir araya gelir saatlerce oynardık tek bilgisayarla. herkes sırasını beklerdi. bazen sıralar karışır hafif bi kavga başlardı. o kavgaları bile özlemişim. iple attığım taklalardan sonra tam süre bitecekken heyecanlanıp son ip hamlesini yapamaz suya düşer sinirlenirdim. enter tuşu yerine space e basıp bazukayla kendimi öldürdüğüm günler dün gibi. bir ara tekrar yükleyip nostalji yapmalıyım. o grupca oynamanın keyfini vermese de online oynamakta belki tatmin edebilir beni. tabi hala bu oyunu online oynayan insanlar bulabilirsem.
  • windows vista'yla beraber dahili ipx/spx suruculeri kalktigindan ve de hamachi ya da windows vista'nin kendi vpn hizmeti tcp broadcast paketlerini client'lar arasi iletmediginden vista'dan itibaren internet uzerinden multiplayer oynamak pek mumkun degil. 2 yildir ilk defa vista yuzunden bir uygulamayla problem yasiyorum cok heyecanliyim.
  • oynamayı bilen ve silahları tanıyan biriyle karşlıklı oynandığında en az satranç kadar taktikseldir.
  • takım yaratma menüsünde, solucanların yüzlerce farklı dil ve aksanda konuşmalarını dinleyerek zamanında beni manyakça kendimden geçirebilmiş olan oyun.
  • worms serisinin en son oynanabilir oyunudur. bundan sonra çıkan 3 boyutlu oyunlar öncekilerinin yerini hiçbir zaman tutmayacaktır.
  • bugüne kadar oynadığım en uzun süreli oyun. başlarda single oynardık sonra serverları keşfedince klan maçları yapmaya başlamıştık hatta twt-turkish worms team diye klanımız bile vardı lan. rope race olsun, shoppa olsun, proper olsun elin almanının, polonyalısının amına korduk. hey gidi hey..

edit: turkish wormer team de olabilir klanın adı : )
  • 'superstar' mertebesine ulastıgınızda 2 adet worm ile 15 tanesini yenmenizi bekleyen, 'angry scots' seslendirmesine hasta oldugum, sıkılmadıgım oyun.
  • insanların ilk bakışta "bu ne ya çizgi film gibi oyun, solucanlar da savaşır mıymış" dedikleri fakat ciddi strateji gerektiren oyun. tecrübe kazanmak için sık sık oynamak ve silahları çok iyi tanımak gerekiyor. ayrıca oyun sırasında dalgınlık sonucu yapılan en büyük hatalardan birisi atış sırasında space tuşuna basılı tutmayı unutmak, diğeri de rüzgarı hesaba katmamaktır.
hesabın var mı? giriş yap