• (bkz: ben stiller)
    (bkz: adam sandler)
  • benim gibi kekeme bir yahudi *, spikerlik mülakatına başvurmuş. mülakatı kazanamamış. sonra "yahudi olduğum için kazanamadım" demiş...
  • çok politically correct değil ancak şöyle bir şey anlatmıştı ingiliz bir arkadaş;

ingiltere'de siyahi-yahudi kırması bir genç seksenlerde okula gidip geliyormuş. normalden daha gergin bir insan olmaya başladığını farkeden ailesi bir gün kenara çekip çocuğa sorunun ne olduğunu sormuşlar. çocuk "ben siyahi miyim, yahudi miyim? arada kaldım." demiş. ailesi de hem zenci hem yahudi olunabileceğini, bunda bir anormallik olmadığını anlatmaya çalışmışlar.

bunun üzerine çocuk;

"beni anlamıyorsunuz. okulda bir çocuk var ve yanında hep büyük bir kasetçalar getiriyor. çocuğu dövüp kasetçaları çalsam mı, yoksa çocukla pazarlık yapıp kasetçaları ucuza alsam mı bilemiyorum. kim olduğumu bilmem lazım." demiş.
  • daha çok "salomon'lu fıkralar" olarak bilinirler.

(bkz: yahudi fıkraları)
  • vladimir jirinovski'ye sormuslar; -kimlerdensin?

- annem rus, babam avukat.
  • sovyetler zamani.

- zamaninda firavunlar ve yahudiler vardi, firavunlar bitti, yahudiler kaldi. sonra engizisyoncular ve yahudiler vardi, engizisyon bitti, yahudiler kaldi. daha sonra naziler ve yahudiler vardi, naziler bitti, yahudiler kaldi. simdi komunistler ve yahudiler var.
    + ne demek istiyorsunuz?
    - yahudiler finale cikti.
  • eski almanya, otogar.

yasli bir yahudi kocaman cantasiyla bir almana yaklasir;

- pardon, yahudiler hakkinda ne dusunuyorsunuz?
    + ben yahudi insanini ve kulturunu cok severim.

yahudi kafasini sallayarak devam eder ve bir sonraki almana sorar;

- bakar misiniz, siz yahudileri sever misiniz?
    + tabi ki, yahudilerin zekasina ve yeteneklerine hayranim.

yahudi yine cevaptan memnun olmaz, ucuncu bir almana sorar;

- ya siz yahudileri sever misiniz?
    + hayir, yahudilerden nefret ederim.

ihtiyar yahudi gulumser;
    - guzel, bakiyorum siz durust bir insansiniz. ben tuvalete gidip gelene kadar su cantaya goz kulak olur musunuz?
  • yahudiler sunneti misir zamanlarinda icat etmislerdir. misirli bahcivanlar fidanin ucunu kesince bitkinin daha hizli ve guclu yetistigini gozlemlemislerdir ve tarih boyunca sayisiz basarisizliklara ragmen ayni seyi hala kendi uzerlerinde denemeye devam etmektedirler...
  • en iyi deniz olu deniz'dir.
  • yil 1967. moskova'da bir mahkeme, 2 rus 2 yahudiyi dovmekten yargilaniyor.

- hakim bey, biz evde iciyorduk, radyoyu actik, yahudiler gazze'ye girmisler. biraz daha ictik suveys kanalina ulastilar. sonra ickimiz bitti, bakkala gittik. iki vodka alip orda iciyorduk... bi baktik buradalar, metrodan cikiyorlardi...
hesabın var mı? giriş yap