• yakasız gömleğe terziler "hakim yaka" değil "sıfır yaka" der. hakim yaka gömlekte adı üstünde yaka vardır. ama sıfır yaka denen modelde yaka kısmı bildiğimiz tişörtlerdeki gibi sadece biye ile çevrilmiştir ve yaka namına birşey yoktur.
    ayrıca; yakasız gömlek halk dilinde kefen anlamında kullanılır.
  • giyildiği zaman, insanı pide ustası ile kungfu ustası arasında bir görünüme kavuşturan kıyafet.
  • hem avrupaiyim hem de sapina kadar muslumanim imajini yaratmak icin kullanilir.ozellikle sonradan erip* kendini dine adamis adamlar arasinda bayagi yaygindir bu meret.bu ture ornek olarak engin noyan verilebilir.
  • kravat takmamak adına islami kesimin tercih ettiği doğru fakat islamiyetle özdeşleştirilmemesi gereken gömlek. japonlar ve ingilizler tercih eder genelde.

keten bir takımın içine giyilmiş, birkaç düğmesi açık bırakılmış yakasız keten gömleğin güzelliğine erişebilecek fazla kıyafet yok bu dünyada.
  • kefen için kullanılan bir tabir.
  • sosyalistler tarafından da sıkça tercih edilen bir gömlek türü olup aksesuar olarak da fular yahut atkı göz ardı edilmemesi gereken kıyafet türüdür. sandığa giderken giyilesi akabinde pusulayı alınca üstünde çizik var mı acep diye kontrol edilesidir. zira yakasız gömlek+saç sakal kombinasyonu ile 3 km den ahanda koministsıfatı yedikten sonra işaret konulmamış pusula almak ve geçerli oy kullanmak yakasız gömlekli dikkatsiz vatandaşlar için gerçekleştirmesi kolay bir eylem değildir.
  • kısa kollu gömlek kadar çirkin bir görüntü oluşturmuyor en azından. eee. ne diye yazdım ben bunu şimdi. alla alla. yani? hiç. kendimi çişe gitmeyerek cezalandırıyorum amk. hadi bakalım.
  • hakim yaka adı verilen gomlek tipidir. sikca ucları kivrik olan ata yaka ile kari$tirilir. yer yer rahip yaka dendigine de pek cok ki$i $ahit olmu$tur.
hesabın var mı? giriş yap