• soz dinlemeyen, uslu durmayan, hasari cocuk
  • bir ise uygun ve yararli olmayan
  • annesinin ya da babasinin yaninda dovemedigimiz canli mikserlere verilen isim.
  • komiklik yapan bi insanı aşşağılamaya, dünyasını karartmaya yetecek kelime.

- olm bu şenmemet war ya süper komik bi adamdır, yarıyor bizi...
    - yok lan hiç komik değil, yaramaz...
  • spontan olan, aklı iyi çalışandır genelde. ama ne yazık ki tüm kötü sıfatları kendinde toplar.

- cin gibi bu çocuk. (gizli düşünce: çarpar amcası bu, cin nasıl çarparsa bu da çarpar)
    - canavar canavar
    - zehir mübarek
  • bir tur gizmo olan kedi. ya mincirilmaktan ya da annesinin hamileliginde surekli gremlins seyretmesinden o hale gelmis. yazik, fazla mincirmayin kediyi, onun da cani var.
  • lisede tarih öğretmenimiz bu kelimeyi sıkça kullanırdı.. biz de hep, "ulan ne terbiyeli teskiyeli hoca, millet eşşeksıpası der, hayvan der, it der, bu adam en fazla böyle söylüyor" diyip içten içe taktir ederdik kendisini..
    amma velakin birgün;

"size neden diğerlerinden duyduğunuz ve duymuş olmanız muhtemel, daha ağır sıfatlar ve benzetmelerde bulunmuyorum biliyor musunuz; çünkü size it desem, o bi işe yarar, it evi korur, eşşek desem işe yarar, yük taşır, sıpa desem hiç yoktan sevimlidir, anten desem keza faydalarını biliyorsunuz.. ama sizin hiç bi vasfınız yok, yani hiç bi işe yaramazsınız"

şeklinde bir konuşma ile bizi yamultmuştu.. ruhu şad olsun.. düşünüyorum da.. haklıymış.. hemen koşuyorum mezarına bi demet çiçekle..
  • eskiden radyo vizyon'da program yapan erim ozsen'in o dönemde kullandığı takma hede...
  • seksinin türkçesi. aklın durduğu yerde coşan yaramazlıkla bir otutur bir kalkar yaramaz

yerinde duramaz herşeyi bozar kırar. söz dinlemez devam eder.
    size ait ne varsa bir büyük umarsızlıkla dünyayı gözü görmez

freud da çocukların sadist olduğunu söylemedi mi zaten?

pervasızdır
  • eli kolu rahat durmayan, habire etrafındaki karşı cins mensubu veya mensuplarına cinsel içerikli dokanmalarda bulunan şahıslara hitap etmenin bir çeşididir. alternatif cevaplar üretilebilir. (bkz: dokanmak)

- offf!!! yaramazsın işte ruhican !! eki eki
    + yararım birtanem.. cok fena yararım hem de roehhh...
hesabın var mı? giriş yap