şükela:  tümü | bugün
  • hali hazırdaki türk coğrafya kurumu başkanıdır.
  • jeopolitik dergisi genel yayın yönetmeni. yaşar hoca'nın editörlüğünde yayınlanan bu dergi uluslar arası ilişkiler öğrencilerinin mutlaka okuyup faydalanması gereken bir yayındır. şiddetle tavsiye ediyorum.
  • yeni yüzyıl üniversitesi rektör yardımcısıdır.
    kendisine laf eden kişiler kendisinin bir ayda okuduğu kitapları hayatları boyunca okumamıştır.

ayrıca eskiden hocamdı ve kendisinden ders almak büyük bir şanstı.

edit:imla.

gelen mesajlar üzerine ikinci edit ; kendisi ülkeye döndüğü zaman hakkında dış işleri bakanı olacağı gibi dedikodular vardı. bununla birlikte şimdiki konuşmalarını asla yapmıyor , zıt görüşlü öğrencilerini bile bağrına basıyordu. benim görüşlerimin siyasi iktidar ile uymadığını bile bile yapacağım başvurularda referans olmuşluğu ve güzel eğitim vermişliği vardır. bu nedenle şimdi ne yapıyor olursa olsun , zamanında verdiği eğitimin kalitesi ve objektifliği nedeniyle hakkında asla kötü bir söz söyleyemem.
  • cikmasi beklenen ic guvenlik yasa paketi ile ilgili olarak televizyonda sarfettigi sozlerle durusunu cok net belli etmis insan. gerci o devasa yuzuklerden yonunu anlamistik ama iste insan hemen kondurmak istemiyor. ama yalan degil, digerleri gibi saygisiz ve kaba saba degil. edeplice yumusak konusuyor. hos, icerigi degismiyor ama en azindan uslubu cirkin degil. ve tabii yuzuk kardesleri var; misal kemal ozturk, bir de yine adini sanini unuttugum ama yildiz'da sosyoloji profesoru olmus bi tip. yalan degil, isimleri unutuyorum ama gozume girmemesi mumkun olmayan yuzukleri unutamiyorum.
  • tv'lerdeki açık oturumlarda çoğu kez aklı başında konuşmalar yapan seviyeli hoca. ha akp lehinde konuşmaları yüzünden akp yalakası olarak gören de çok. abdülkadir selvi'den sonra ilaç gibidir.
  • an itibariyle şirin payzinin programinda ağır sekilde saçmalayandir. kalkıp ulusal kanalda yorum yaparken, iktidar sozcusunden farklı hiç bir sey soylemeyeceksen, çıkma ama hocam oralara kadar artık, bülent arınç çıksın. ayrıca sıkışınca sesini yukseltip, sinirlendiği gözlenmiştir.
  • istanbul üniversitesi'ndeyken coğrafya bölümü'nde seçmeli uluslararası siyasal ortam ve türkiye isimli dersi vermiş akademisyen'dir.

her ne kadar bugünlerde katıldığı tartışma programlarındaki ifadeleri ve duruşuyla yakın olduğu izlenimi uyandırsa da politik görüşünün akp veya herhangi bir siyasal parti ekseniyle doğrudan çakıştığını düşünmemek gerekir. zira, konusuna dair yetkinliğini kanıtlamak için çok derinlikli olmayan* ancak genel kabul görür siyasal argümanları, kendi keşfetmişcesine dallandırıp güllendirip anlatan bir yapısı olduğu izlenimi vermekte.

katıldığı programlarda sarf ettiği; bir ulusalcı, bir sosyalist, üstüne de biraz muhafazakarlık sosuyla bezeli söylemleriyle, karşısındakilerin suratında kim la bu düşüncesi uyandırdığını gözlemleyebilirsiniz.
  • an itibariyle habertürk'te binnaz toprak'a ders veriyor.
    kadın biraz uslu durup dinlese bişeyler öğrenecek belki ama durmuyor adamın sözünü kesiyor ikide bir.
  • bir suredir cnnturk te izliyorum kendisini. cok kotu giyinmis. zevksiz bir stili var. ayrica bransi ne olursa olsun bir bilim insani olmasi sebebiyle objektif ve tarafsiz olmasi gerekirken program boyinca alenen iktidari yanlisi aciklamalar yapmaktadir.
    en kibar ve gg olmadan bu kadar yazabildim.
  • hakkında ilginç bilgiler içeren bir yazı. bildiğin fırıldak birisiymiş.