• ilk yerleştirme sonucunda bazı bölümlerine (örn. istatistik) tek bir öğrencinin bile girmediği (giremediği demiyorum bak) üniversitedir. "öğrenci gelirse yatırım yaparız, gelmezse yapmayız, hatta belki gelirse de yapmayız" anlayışıyla yönetilen bir üniversitedir aynı zamanda. birilerine burasının yaşar holding olmadığını anlatmak lazım, yoksa bu üniversitenin sonu hayırlı gözükmüyor.

p.s. ilgilenenler yaşar holdingin insan kaynakları politikasını derinlemesine araştırabilir, oha falan olabilirler.
  • kayıt işleminin dünyada en kolay yapıldığı üniversite sanırım.
    genel toplamda 5 dakika ya sürüyor ya sürmüyor..

denizin buz gibi soguk sularindan gelen edit: tekrar düşündüm de dünyada en az öğrencinin kayıt yaptırdığı üniversite de bu olabilir
  • 27sinde başlayan vizeleri 24ünde açıklayabilen bir üniversite(sınavların başlamasından 2 gün önce)
    gene vize haftası 11.30da yarım saatliğine kapatıyoruz arkadaşlar çıkın dışarı diyebilen bir kütüphane görevlisi varmış ilginç tabi hep beraber çıldırıyoruz sanırım
  • websitesine göre bir adet "skuba" dalış kulübüne sahip olan üniversite..
    (ara: scuba)

http://www.yasar.edu.tr/klupler.html
    klup? clup? club? (bkz: kulüp)
  • okulla yakından uzaktan alakası olmayan bir çok kişiyi görünce 1. elden düşünceleri bildirmek farz oldu.

evet okul bornova 2.sanayi'nin içindedir ama sanildiginin aksine bazi iyi yönleri de vardir bunun örnek vermek gerekirse;
    1-okul yolu üzerindeki hemen hemen tüm işyerlerinin köpegi vardir,sari gözlü,mazlum bakışlı sanayi köpeklerinden kaçarken sağlıgımızı korumamızı sağlar.
    2-gene okul yolu üzerindeki rögar kapaklarından dışarı çıkan esrarengiz ama kanserojen dumanlar ile kansere olan direncimizi dolayli olarak arttirmasi da dikkat çekiyor.
    3-özellikle haftasonları okul çevresinde(sanayi içinde)birden ortaya çıkan çakma altın saat satan bulgar satıcıların "bohoma vuna ohoumea" gibi şeylerle insanları kandırdığını görerek daha uyanık olmamizi sağlar.
    4-sınıfın camı ile kamyonların ağırlıklarını tarttıkları kantar arası 1-2 metre olduğundan bilumum kamyon modasının yakından takip edilmesini sağlar..

kısacası bu okul adamı hayata hazırlar!
  • - okan, ortak çok sıkılıyorum ya.bişiler yapsak ticaret falan
    - yapalım yaşarcığım.sermayen ne kadar?
    - var abi yüklü bişiler.
    - müze mi kursak lan?
    - sittiret çok var ondan.hem benim kafamda var bişiler.
    ..
    ..

- vay yavşak okan vaay.üniversite demek.bana hiç bahsetmemişti.iyi fikir aslında lan!
  • kendi öğrencilerinin arasında "kaşar" üniversitesi olarak anılan okulmuş ben bugün bunu gördüm, dağıldım.

l=liberty
    a=arkadaş
    a:kızım ne biçim arkadaşsın sen bi hatun ayarlamadın adam gibi şu geçen bi kızdan bahsediodun onla tanıştırsana
    l: yok abi o sana olmaz piçsin sen o düzgün bi kız senle tanıştırmam onu yazık olur kıza boşversene
    a:ya manyakmısın ben düzgün bi ilişki istiyorum zaten artık uzun süreli ilişki istiyorum
    l: ahaha herkes de böyle dio nedense yeni taktik heralde
    a: yok ya ben kaşar üniversitesi'nde okuyorum ya o yüzden diyorum düzgün biri olsun diye, yoksa bizim üniversitede kaşar bol..eöö neyse işte yap bi güzellik bee..
    l: hmm ?!.. whoops.. ahaha dağıl..?
  • hazırlık kantinindeki jukebox'a tanesi 350 ykr'den bir sürü jeton alıp arka arkaya children of bodom, slayer, metallicayı dayadığım okuldur.
    5-10 dakika sonra kaos başlamış, kantin hayat sevincini kaybetmiş clubber'larla dolmuş, son olarak da jukebox kapatılmış onun yerine kral tv açılmıştı.
  • biri şaraphaneden diğeri boya fabrikasından bozma binaya sahip,yeni kampusu bölge metronun karşısında bir harabeden varedilmeye çalışılan,öğrenci kluplerine para vermeyen dolayısıyla öğrenci klübü diye bir kavram barındırmayan,öğrenci profili zavallılık seviyesinde olan ancak şanslısanız çok sağlam arkadaşlar bulabileceğiniz (evet şanslıyım!!) wireless gibi herkezin yazımını bildiği kelimeyi bile aynı sayfa içinde 2 farklı şekilde (wairless wiraless) yanlış yazabilen bir bilgi işlem departmanına ,ulaknet e göre 2 megabit internet çıkışına,iğrenç yemekler çıkaran bir yemekhaneye,içine 15-20 arabanın girebileceği otoparka sahip myo ücreti 7000 ytl,fakülte ücreti 11000 ytl olan ticarethane..

http://bim.yasar.edu.tr/?page=wairless
hesabın var mı? giriş yap