şükela:  tümü | bugün
 • akdeniz üniv. ilahiyat fakültesinde görevli yrd. doç. şu an habertürk'te öteki gündem adlı programda konuşuyor, adam ülkedeki birçok ilahiyat profesörünü cebinden çıkaracak ölçüde bilgili ve güzel üsluba sahip. kendini dinletiyor. ileride adından çok bahsettireceğini düşündüğüm bir genç akademisyen. allah kendisini bilginin kibriyle imtihan etmesin, yolunda muvaffak kılsın.
 • 1976 hatay doğumlu, ankara üniversitesi ilahiyat fakültesi mezunu ve yüksek lisansını da yine aynı üniversitede tamamlayan ilim adamı. şu an antalya üniversitesi ilahiyat fakültesinde yrd. doç. dr. olarak görev yapmakta kendisi.
  şöyle bir tasavvufi aşk tarifi yapmış güzel insan:
  aşk, akıl için bir sırrı kadim; maşuk, aşık için bir ismi azim... sekerat girdabındaki bir derviş gibi; aşık, maşukun adını tespih eder de eder. ama ne içinde erir, ne sonuna erer. ne onu geçer ne ondan geçer... halkın gözünde değersiz bir derbeder, akılsız bir meczuptur o halbuki uçsuz bucaksız, dipsiz kenarsız, hadsiz hudutsuz bir alemde mahpustur, mahkumdur, mahçuptur o; kimse bilmez bilemez... aşk, bir kemend-i esaret gibi görünür sana ama aslında o madde-i manaya, cesedi ruha, aklı kalbe, görüneni görünmeyene bağlayan bir mirac-ı hürriyettir... bir yanın zelil olsa da, bir yanın azizdir. bir yandan yaksa da aşk, bir yandan serindir. tıpkı bir afyon-u manevi gibi içine girmekle kalmaz iliklerine siner, sonrası bir mevtanın sekerat hissizliği sanki...artık donsan da yansan da fark yok gibi...
  hasılı kelam; aşk ilahtan insana lütfedilmiş bir haldir, bunun üzerine söylenecek her söz; ne idüğü belirsiz bir kil-u kal'dir.
 • islam'ı, kuran'ı en iyi anlayan ve anlatan insanlar sıralamasında ilk 5'e girecek, yüksek bilgi ve anlatım gücüne sahip yrd.doç.dr. hoca.
 • yeni keşfettiğim bilgi e birikimi ile yaşının 2 katı olan bilginlere karşısında el pence durduracak şekilde akıcı ve temiz konuşan öğretim görevlisi.
  temiz, akıcı ve ıspatlı konuşuyor.
  şuradan dinleyelim kendisini